Rusko obnovuje výrobu největšího bombardéru světa

Rusko obnovuje výrobu největšího bombardéru světa
Autor fotografie: Tupolev|Popisek: Tu-160
08 / 06 / 2015, 17:00

Tu-160 přezdívaný "bílá labuť" jde do výroby.Sdělil to generál ruského letectva Viktor Bondarev.

"Bude objednáno 50 letadel, aby se ušetřily náklady nutné na spuštění výroby,“ řekl generál Bondarev bez specifikace, kdy bude výroba spuštěna.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu již dříve oznámil nutnost obnovení produkce těžkého strategického bombardéru.

Bondarev uvedl, že obnovená výroba Tu-160 nebude mít za následek pozastavení programu nového strategického bombardéru PAK DA, což je příští generace ruského strategického bombardéru vyvíjena kanceláří Tupolev.

Dodání prvních bombardérů PAK DA bylo původně plánováno v roce 2020, nicméně, dříve v květnu Bondarev oznámil, že první letouny PAK DA převezme letectvo až v roce 2023.

Tu-160 je nyní modernizován, radarové a navigační vybavení je nahrazováno novou generací přístrojů.

Zdroj: pravda.ru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.