Obnoví Putin Komsomol?

Obnoví Putin Komsomol?
Autor fotografie: redakce|Popisek: Obnoví Putin Komsomol?
06 / 10 / 2015, 11:00

Komunistický svaz mládeže, zkráceně Komsomol byla politická a výchovná organizace sovětských komunistů. Nepřežila Gorbačova, ale nyní se možná v nějaké nové formě vrátí.

Po starých časech se stýská nejen v ruské společnosti, ale i v ruské Dumě, protože ta naprosto jednohlasně žádá prezidenta Putina o vytvoření nové, celostátní mládežnické organizace, která má na mladé lidi působit.

Totální destrukci původního Komsomolu způsobily reformy Michaila Gorbačova , zkostnatělá organizace nepřežila 90. léta minulého století.

Nový Komsomol zatím nemá zajištěné financování, ale ruští poslanci shodně doufají, že prezident Putin i za podmínek recese prostředky sežene. Gennadij Zjuganov, šéf ruských komunistů je z myšlenky nového Komsomolu nadšen a hodlá do něj poslat své vnuky.

Zdroj: Tass, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.