Obojživelný přívěs z dílny společnosti Agados bude představen českému trhu

Obojživelný přívěs z dílny společnosti Agados bude představen českému trhu
14 / 05 / 2019, 09:00

Novinky ze svého portfolia představí na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně velkomeziříčská společnost Agados. Největším pozornost přiláká nový obojživelný terénní přívěs, který bude po celou dobu konání veletrhu ve dnech 29. – 31. května k vidění v pavilonu P u stánku č. 064. Součástí vnitřní expozice společnosti Agados bude i úpravna vody UVA. Ve venkovní části Z1 (stánek č. 001) připraví největší výrobce přívěsných vozíků v Česku další expozici – s novým hasičským přívěsem nebo úpravnou vody. Chybět nebude ani polní kuchyně PK 4, která si ze své premiéry na veletrhu IDET odvezla cenu Zlatý IDET 2017.

V rámci expozic společnosti Agados budou mít odborníci i návštěvníci z řad veřejnosti možnost prohlédnout si celou řadu speciálních projektů. K dispozici bude nejen hit posledních let polní kuchyně PK 4, ze které budou moci ochutnat guláš, ale zejména novinka na trhu – obojživelný terénní přívěs. „Jde o nový výrobek a ve své kategorii je unikátem. Obojživelný přívěs je primárně určen za kolová i pásová vozidla. Nespornou výhodou je patentovaný systém nezávislého odpružení jednotlivých kol, při současném použití unikátních lyží přívěs výborně zvládá prostupnost těžkým terénem jako je sníh, bláto i skalnatý terén. Velkou předností je i možnost přepravy přes vodní zdroje, kdy je přívěs schopen plavat za tažným vozidlem,“ popisuje novinku Petr Ostrý, jednatel společnosti Agados. Užitná ložná plocha přívěsu je modulárně zaměnitelná pro různá využití nejen v extrémních podmínkách. Nový přívěs tak může sloužit jako vodotěsný box, cisterna, otevřené plato, 8-10 stopý kontejner, sklopná nástavba, nebo valník v provedení s plachtou. Nový obojživelný přívěs už používají armády v Rakousku a Švédsku.

Agados bude dále vystavovat například úpravnu vody UVA 500, která znečištěnou vodu, ať už biologicky, chemicky, radioaktivně anebo solí, upraví na vodu pitnou. K tomuto účelu slouží zařízení Waterclean 500, které je umístěno na speciálním jednonápravovém odpruženém podvozku. Součástí expozic společnosti Agados budou i další speciální projekty ze segmentu obrany a bezpečnosti.

 

O veletrhu IDET

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Agados je v České republice největším výrobcem přívěsů a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Agados ročně prodá okolo 30 tisíc vozíků. Společnost je zastoupena ve většině evropských států a na území České republiky. Polovina produkce míří za hranice. Společnost Agados nabízí přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství. Agados zajišťuje i kompletní servis a prodej náhradních dílů i na starší typy přívěsů. Výrobou přívěsů se zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříčí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.