Obří skandál na obzoru: Izraelský premiér měl po deníku požadovat za protislužbu zlepšení image

Obří skandál na obzoru: Izraelský premiér měl po deníku požadovat za protislužbu zlepšení image
Autor: Flickr.com|Popisek: Benjamin Netanjahu
09 / 01 / 2017, 19:00

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu možná čelí největší aféře za dobu svého působení ve funkci.

Kromě různých korupčních podezření, jimž čelí dodnes, měl podle agentury Reuters požadovat po deníku Jediot Achronot, aby pozitivním psaním o něm zlepšil jeho mediální tvář. Nabídku měl učinit jeho majiteli Arnonovi Mozesovi. Na oplátku nabízel jednomu z největších izraelských deníku ,,zajištění" snížení nákladu konkurenčních novin Israel Hajom.

Server Independent uvádí, že Netanjahu se pokusil o nabídku i z toho důvodu, aby nepsal o jeho synovi Yairovi v nepříznivém světle.

Podle deníku Haarec padla Netanjahuova nabídka na audionahrávce, o níž Haarec uvádí, že je několik měsíců stará. Jediot Achronot se v poslední době potýká s finančními problémy kvůli sníženému příjmu z reklamy a s deníkem Israel Hajom vede ,,přímý boj" o reklamu.

Netanjahu v poslední době čelí velkému tlaku kvůli podezření z nelegálního přijímání drahých darů od domácích a zahraničních podnikatelských skupin. Je tak možné, že tento tlak chtěl svou údajnou nabídkou utlumit.

související:

Netanjahu prohlásil, že Golanské výšiny budou navždy Izraele

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace