Obrněné vozidlo Patriot II bude jednou z hvězd nejdražšího filmu společnosti Netflix

Obrněné vozidlo Patriot II bude jednou z hvězd nejdražšího filmu společnosti Netflix
Autor: foto: redakce|Popisek: Patriot II u Rudolfina
16 / 07 / 2021, 15:00

Kromě Ryana Goslinga nebo Chrise Evanse bude hvězdou u nás natáčeného dosud nejdražšího filmového projektu společnosti Netflix - The Grey Man - také obrněné vozidlo Patriot II od společnosti Excalibur Army. Prohlédněte si, jak mu to bude v roli policejního zásahového vozidla slušet: vyfotili jsme ho před Rudolfinem.

Patriot II; foto: redakce

V Praze Netflix natáčí svůj dosud nejnákladnější snímek nazvaný The Grey Man, Šedý muž. Historické centrum již poskytlo kulisy nejednomu atraktivnímu záběru a populární byla fotografie policejní služební Octavie rozstřílené jako řešeto. Neznáme scénář a nevíme, k čemu využijí filmaři obrněné vozidlo Patriot II, ale jedna věc je jistá: samopaly či pistole ani útočné pušky by si na něj tak jako na Oktávku určitě nepřišly.

Patriot II; foto: redakce

Patriot II je na první pohled respekt budící vozidlo 4x4, nástupce původního Patriotu, které se vyznačuje univerzálností použití a modularitou, díky níž jej bude možné nasadit při plnění pestré škály úkolů jako nejen bojové obrněné vozidlo s možností umístění protipěchotních, protitankových i protiletadlových zbraní, ale i jako velitelské, spojovací nebo třeba zdravotnické. Kromě ozbrojených sil může najít uplatnění u hasičů, záchranářů, bezpečnostních služeb, a samozřejmě právě i policie.

Patriot II; foto: redakce

Díky unikátnímu podvozku od Tatry a pohonem všech kol má vynikající vlastnosti pro pohyb v těžkém terénu a robustní konstrukce slibuje odolnost proti všem druhům hrozeb nebo vlivům prostředí. Včetně zbraní hromadného ničení, jejichž účinkům čelí díky účinné filtroventilaci a klimatizaci kabiny. V souladu se zkušenostmi především ze zahraničních misí byl kladen důraz mj. na v dané třídě vozidla vysoký stupeň odolnosti proti účinkům min a nástražných výbušných zařízení. Na posledním IDETu v roce 2019 byl Patriot II oceněn cenou Zlatý IDET.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace