Obrovské sesuvy půdy v Číně, desítky pohřešovaných

Obrovské sesuvy půdy v Číně, desítky pohřešovaných
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Čínský Shenzen v troskách
21 / 12 / 2015, 07:45

Nejméně 91 lidí je pohřešováno po sesuvu půdy, který poškodil 33 budov v průmyslovém parku v jižní Číně. Neštěstí se stalo v neděli.

Čínská vláda nařídila okamžitě záchranné práce, sesuv nastal ve městě Shenzhen, v provincii Guangdong. Nejméně 13 lidí bylo hospitalizováno, tři z nich ve vážném stavu, sdělil úřad města Shenzhen. Mezi pohřešovanými je 59 mužů a 32 žen.

Policie obdržela zprávu o sesuvu půdy okolo 11:40 hodin místního času, a do záchranných prací se zapojilo více než 700 lidí. Celkem jedenáct hasičských týmů spolu se čtyřmi drony a 30 vyhledávacími psů je zapojeno do záchranných prací. Úřady zřídily záchranné velitelské centrum a tři léčebné přístřešky přímo na místě katastrofy. Čtrnáct lidí bylo zachráněno z trosek.

Zdrojem sesuvu byla podle čínského ministerstva půdy a zdrojů, jehož tým expertů vyšetřuje místo umělá hromada, sesuv pokryl oblast 380 000 metrů čtverečních. Podle místních obyvatel stovky kamionů přepravujících stavební odpad navážely na tuto skládku každý den další a další náklad.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.