Obrovský výbuch zásobníků paliva nedaleko od Kyjeva. Byla povolána národní garda

Obrovský výbuch zásobníků paliva nedaleko od Kyjeva. Byla povolána národní garda
Autor: Pixabay/ tpsdave|Popisek: Ilustrační foto
09 / 06 / 2015, 11:00

Ještě není jasné, co způsobilo ranní explozi, ale na místě je několik stovek hasičů a ministr vnitra už zalarmoval i ukrajinskou národní gardu.

Asi 30 kilometrů od Kyjeva vybuchlo kolem sedmé hodiny ranní několik zásobníků paliva. Zatím se neví, jestli se jedná o porušení bezpečnostních pravidel, sabotáž nebo pokud o krádež paliva. Podle ministra vnitra Avakova, zasahuje 62 jednotek hasičů a tři vlaky, které do oblasti dodávají vybavení a vodu. (Zdroj: reuters.com)

„Nedaleko požáru je dalších deset zásobníků, každý má kapacitu 5 000 tun paliva. Vybuchnout mohou kdykoli,“ uvedl velitel hasičů. Podle agentury Interfax na místě zasahuje přes 300 hasičů a záchranářů. Nejméně čtyři z nich zemřeli, mnoho dalších je nezvěstných. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)

Zdroj YouTube, Breaking News Videos

Zdroj YouTube, RT 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace