Obyvatelé Pisy protestují proti výstavbě mešity 400 metrů od šikmé věže

Obyvatelé Pisy protestují proti výstavbě mešity 400 metrů od šikmé věže
Autor: Pixabay|Popisek: Šikmá věž v Pise
23 / 08 / 2016, 09:15

Stovky obyvatel Pisy se shromáždily a vyzývaly ostatní kolemjdoucí k podpisu petice proti plánované výstavbě mešity pouhých 400 metrů od slavného Piazza dei Miracoli, kde se nachází i hlavní atrakce města, šikmá věž.

Shromáždění se konalo na městském tržišti města, které má okolo 90 000 obyvatel a podle reportérů Russia Today se tam shromáždily stovky lidí.

"Musíme zastavit výstavbu nových mešit, aby se zabránilo Itálii stát se islámský předměstím, aby nedošlo ke ztrátě naší identity," říká vůdce kampaně "Ne mešitám' Daniela Santanche.

Za tímto účelem se sbírají podpisy na vypsání referenda, které je nutné k vypsání zákona o mešitách a imámech. Údajně je sebráno již 2 500 podpisů.

"Nenávist nepřichází z naší strany. Nedáváme bomby na letiště, v metru nebo v místech, kde mladí lidé poslouchají hudbu. To je proč nenávist přichází od nich - muslimských teroristů. My Italové jsme byli vždy laskaví. Ale teď se díváme na pseudo-solidaritu. "

Zpráva, že městská rada Pisy schválila výstavbu mešity pouhých 400 metrů od šikmé věže se objevila v médiích v srpnu. Tento krok byl dokonce podpořen přímo starostou Marco Filippesch, který volá po svobodě vyznání. Výstavbu mešity logicky podpořil i místní imám Mohamed Khalil, podle kterého bude mešita zárukou bezpečnosti, protože je "lépe kontrolovatelná, než setkání v desítkách garáží a sklepů".

Mešita má stát 4,5 miliónu dolarů a byl zpochybněn i zdroj jejího financování.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace