Ochrana hranic pomoci plně automatických hnízd pro drony.

Ochrana hranic pomoci plně automatických hnízd pro drony.
Autor fotografie: h3dynamics.com|Popisek: Dronebox
19 / 02 / 2016, 08:00

Internet věcí a sdílení dat i pomocí dronů umístěných v autonomních Droneboxech. Ovládání je zajištěno z libovolného místa. Bez servisu, bez kontroly, bez napájení.

Singapurská firma h3dynamics.com představila na letecké výstavě automatickou dobíjecí stanici pro drony, která je schopná pracovat automaticky po dobu několika měsíců bez zásahu operátora. 

//www.hus.sg/

Malé drony (UAV) mohou být pomocí tohoto zařízení využity ke všem způsobům videodohledu včetně kontroly ovzduší, apod. Doposud existovalo omezení, že drony musel ovládat operátor, a jejich výdrž nebyla příliš vysoká. H3dynamics navrhla autonomní dobíjecí stanici, která umožňuje dronům pracovat bez zásahu člověka a to po dobu až několika měsíců. 

Dronebox se pouze umístí do prostoru, který je třeba sledovat a o vše ostatní se postará stanice. Dron se nabíjí pomocí solárních panelů bezdrátově uvnitř stanice. Firma do Remoboxů nabízí instalaci komunikačních funkcí nebo funkcí pro monitorování životního prostředí, současně lze tato hnízda vzájemně propojit, aby sdílela získaná data. 

Droneboxy je možné propojit s dalšími cenzory, například k ochraně perimetru, nebo mohou být využity k automatickým kontrolám těžko přístupných míst - např. větrných elektráren, vysílačů, ke kontrolám plynovodů nebo ropovodů, apod. Na trh by se měl dostat Dronebox během šesti měsíců.

Zdroj: slashgear.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace