Ochrana před malwarem pro servery

Ochrana před malwarem pro servery
Autor fotografie: SOPHOS|Popisek: Ochrana serverů
03 / 12 / 2014, 14:30

3.12.2014 / Sophos rozšiřuje bezpečnostní portfolio pro prostředí cloudu o ochranu serverů

Společnost Sophos představila vysoce výkonné řešení ochrany před malwarem, které je určené přímo pro servery – Sophos Cloud Server Protection. Novinka rozšiřuje integrované řešení Sophos Cloud, ze kterého se tak stává komplexní bezpečnostní platforma umožňující ochranu stolních počítačů, notebooků, mobilních telefonů, tabletů a nyní i serverů. Současně je také platformou, která se může pochlubit nejúčinnější a nejsnáze použitelnou správou zabezpečení podnikového prostředí.

Servery ukládají velké množství citlivých informací, a proto se staly populárním cílem kybernetických zločinců. Doposud je administrátoři mohli zabezpečit dvěma základními způsoby - použitím desktopového bezpečnostního softwaru nebo komplexními, ale cenově nákladnějšími serverovými bezpečnostními nástroji. Pravděpodobně z tohoto důvodu vyjádřily dvě třetiny IT specialistů dotázaných portálem Spiceworks vážné, nebo dokonce velmi vážné obavy, které se týkají složitosti pochopení, nastavení a správy serverového bezpečnostního software.

Nové řešení Sophos Cloud Server Protection zajišťuje ochranu proti malwaru, prevenci proti narušení u hostitele i webovou bezpečnost. Řešení navíc poskytuje i přesný přehled o aktuálním stavu všech spravovaných serverů prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní.

Novinka společnosti Sophos je také jediným bezpečnostním produktem pro servery, který umožňuje nepřetržité sledování serverového prostředí, průběžnou detekci nových aplikací a inteligentní přizpůsobování bezpečnostních politik. To vše s cílem zajistit maximálně efektivní provoz.

„Pokud přirovnáme kompromitaci desktopu ke krádeži peněženky, je průnik do serveru srovnatelný s vyloupením banky,“ říká Bill Lucchini, hlavní viceprezident a generální manažer divize Sophos Cloud. „Dnešní firmy a organizace potřebují nejmodernější ochranu. Díky Sophos Cloud Server Protection mohou přetížení IT pracovníci zabezpečit serverová prostředí pomocí inovativního, vysoce výkonného a snadno spravovaného řešení.“

Psali jsme také:

Komplexní ochrana Androidu před kyberútoky

Pozor na "vyděračskou" aplikaci v mobilech s Androidem

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Používáte veřejné wifi sítě na mobilu nebo tabletu? Riskujete. A hodně.

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

 

Tagy článku