(VIDEO )Ochranka klubu měla výstřely za ohňostroj: Střelec zabil čtyři lidi v Mexiku
Neznámý střelec zabil v pondělí čtyři lidí v mexickém nočním klubu Blue Parrot v oblasti Playa del Carmen nedaleko města Cancúnu.
V klubu právě probíhala závěrečná party po festivalu taneční hudby BPM. Podle Agentury AP zůstaly na místě čtyři oběti a podle posledních zpráv bylo dalších nejméně dvanáct lidí zraněno. Podle agentury ABC tři z obětí byly součástí ochranky klubu.
V klubu s nacházela shodou okolností také editorka amerických webových stránek tanečního časopisu Mixmag Valerie Leeová, která po tragédii podal Listu The Guardian svědectví: „Byli jsme v zákulisí, nedaleko hlavního vchodu. Slyšeli jsme nejméně čtyři nebo pět výstřelů. Lidé začali utíkat, jelikož vzadu je východ. Zastavili jsme se a schovali se za betonovou stěnu a pak jsme se plazili pod kovovým stolem, “ uvedla Leeová. Podle ní lidem ochranka napřed tvrdila, že se jedná o ohňostroj. Pak ale lidi uviděli zbraň a začala panika. Editorka se schovávala, dokud nebyl otevřen zadní vchod a nemohla s dalšími utéci ven.
Panika v klubu
Další ze svědků Australan Tim Mullen vypověděl, že se v době střelby nacházelo v klubu okolo 2000 hostů. „Když jsme zjistili, že se o ohňostroj nejedná, schovali jsme se, jak to jen šlo a až následně, když jsme viděli, že se 30 možná 40 lidí dostává do bezpečí hlavním vchodem, rozhodli jsme se zariskovat a vyběhnout z úkrytu směrem k východu."
Festival taneční hudby BPM je poměrně hodně vyhledávaný mezi občany Spojených států, Austrálie a Velké Británie. Motiv a identita střelce dosud nejsou známy.
Tagy článku