(VIDEO )Ochranka klubu měla výstřely za ohňostroj: Střelec zabil čtyři lidi v Mexiku

(VIDEO )Ochranka klubu měla výstřely za ohňostroj: Střelec zabil čtyři lidi v Mexiku
16 / 01 / 2017, 15:30

Neznámý střelec zabil v pondělí čtyři lidí v mexickém nočním klubu Blue Parrot v oblasti Playa del Carmen nedaleko města Cancúnu.

 

 

V klubu právě probíhala závěrečná party po festivalu taneční hudby BPM. Podle Agentury AP zůstaly na místě čtyři oběti a podle posledních zpráv bylo dalších nejméně dvanáct lidí zraněno. Podle agentury ABC tři z obětí byly součástí ochranky klubu.

V klubu s nacházela shodou okolností také editorka amerických webových stránek tanečního časopisu Mixmag Valerie Leeová, která po tragédii podal Listu The Guardian svědectví: „Byli jsme v zákulisí, nedaleko hlavního vchodu. Slyšeli jsme nejméně čtyři nebo pět výstřelů. Lidé začali utíkat, jelikož vzadu je východ. Zastavili jsme se a schovali se za betonovou stěnu a pak jsme se plazili pod kovovým stolem, “ uvedla Leeová. Podle ní lidem ochranka napřed tvrdila, že se jedná o ohňostroj. Pak ale lidi uviděli zbraň a začala panika. Editorka se schovávala, dokud nebyl otevřen zadní vchod a nemohla s dalšími utéci ven.

                                       Panika v klubu

psali jsme: Na letišti na Floridě se střílelo, nejméně jeden mrtvý

 

Další ze svědků Australan Tim Mullen vypověděl, že se v době střelby nacházelo v klubu okolo 2000 hostů. „Když jsme zjistili, že se o ohňostroj nejedná, schovali jsme se, jak to jen šlo a až následně, když jsme viděli, že se 30 možná 40 lidí dostává do bezpečí hlavním vchodem, rozhodli jsme se zariskovat a vyběhnout z úkrytu směrem k východu."

čtěte také: Británie a USA posílají další jednotky NATO na hranice s Ruskem

 

Festival taneční hudby BPM je poměrně hodně vyhledávaný mezi občany Spojených států, Austrálie a Velké Británie. Motiv a identita střelce dosud nejsou známy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace