Ochranka OBI odpouštěla krádeže za poplatek

Ochranka OBI odpouštěla krádeže za poplatek
28 / 07 / 2015, 14:45

Bizarní způsob řešení krádeží zvolila bezpečnostní agentura hlídající hobbymarket OBI. Lidi, které přistihla, jak kradou, zkasírovala o 1000 korun a nechala je jít.

Praxe vybírání "administrativního poplatku" vesele běžela od roku 2009 v OBI v Klatovech, Plzni a Berouně. Nařízení, jak postupovat v případě odhalení pachatelů krádeží, nařídil přímo šéf bezpečnostního oddělení.

Zloději měli možnost výběru - buď zaplatí ukradené zboží a k tomu navíc 1000 korun, nebo ochranka zavolá policii. Většina provinilců zvolila variantu číslo jedna. Státní zástupce byl názoru, že tím členové ochranky překročili svou pravomoc a suplovali práci státních orgánů. Soud nicméně všech pět obviněných mužů zprostil obžaloby a zastavil trestní stíhání. Argumentoval tím, že ostraha nikoho k zaplacení "poplatku" nenutil.

„Nevyhrožovali jim ani je k zaplacení poplatku nenutili. Došlo i na případy, kdy přistižená osoba odmítla uhradit požadovanou částku a celá záležitost skončila přivoláním policistů a uložením blokové pokuty za přestupek proti majetku,“ uzavřel soud.

Zdroj: Novinky

 

Tagy článku