Ochranka vídeňského letiště pašovala imigranty do USA. Nelegální kšefty se rozrůstájí

Ochranka vídeňského letiště pašovala imigranty do USA. Nelegální kšefty se rozrůstájí
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
11 / 06 / 2015, 08:45

11.6.2015 / 9000 EUR - cena za propašování jednoho uprchlíka na palubu letadla. Třináct zaměstnanců bezpečnostních společností na vídeňském letišti je podezřelých z pašování imigrantů do USA a Velké Británie.

Imigrační vlna sebou nese další bezpečnostní riziko - rozsáhlou trestnou činnost, podsvětí už také zjistilo, že se na uprchlících dá slušně vydělat. Nakonec o tom jsme psali v článku "Itálie: Uprchlíci vynášejí lépe než drogy", kdy v Itálii praskla aféra, při níž bylo odhaleno, jak politici ve spojení s mafií obchodovali s uprchlíky. 

Už před čtrnácti dny,  26. května přinesl rakouský Kurýr informaci o tom, že státní zastupitelství ve Vídni potvrdilo informaci o obvinění třinácti zaměstnanců firem, které zajišťují bezpečnost na letišti, z pašování uprchlíků na palubu letadel. Jsou obviněni z toho, že propašovali uprchlíky přes pasovou a bezpečnostní kontrolu na vídeňském mezinárodním letišti a tím jim umožnili nezákonný vstup do USA a Velké Británie. 


Zdroj YouTube, euronews (in English) 

Bezpečnostní pracovníci předávali uprchlíkům letenky na jména svých přátel a známých a zajišťovali bezproblémovou kontrolu při odletu. Uprchlíci se tak dostali nepozorovaně až na palubu letadel. Nejméně v jedenácti případech za to inkasovali od každého běžence 7 až 9 tisíc EUR.   Uprchlíci byli převážně ze Srí Lanky a dva z obviněných byli jejich příbuzní. 

Na celý případ se přišlo při kontrole na letištích v USA a současně i přímo na letišti ve Schwechatu, protože se gang pokusil získat na svou stranu dalšího pašeráka z řad zaměstnanců letiště a ten vše prozradil. 

Poznámka redakce:

O tom, že uprchlíci "kudy chodí tudy platí", není třeba pochybovat. První část jejich peněz seberou převaděči a pašeráci v severní Africe, na Balkáně a v Turecku. Další část peněz může mířit i do kapes některých imigračních úředníků (za urychlení vyřízení žádosti, za přednostní odbavení, za "služby", atd.).  

Zůstává také otázkou, jakým způsobem se mohly bez větších problémů dostat tisíce běženců ze záchytných táborů v jižní Itálii, až do Milána a Turína, kde jich je, podle médií až deset tisíc, především na vlakových nádražích, kde se snaží dostat do vlakových spojů směřujících do Rakouska nebo Německa.

Uprchlíci míří na sever Itálie a dál do Evropy. Mezinárodními vlaky do Innsbrucku a Mnichova

Běženci, především z lépe situovaných rodin, jsou ochotni zaplatit za azyl v některé ze západoevropských zemí jakoukoliv částku. A je jen otázkou času, kolik státních úředníků a policistů podlehne vidině "lehce" vydělaných peněz. Nastává další boom - korupce....

Zdroj: Kurier, krone.at

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace