Ochraňte svoji školu před teroristickým útokem. Platí nový bezpečnostní standard

Ochraňte svoji školu před teroristickým útokem. Platí nový bezpečnostní standard
Popisek: Ilustrační foto
17 / 10 / 2016, 07:15

V závěru srpnu vyšla technická norma Řízení bezpečnosti při plánování, realizaci a užívání škol a školských zařízení, ČSN 73 4400.

S novým školním rokem platí nový účinný standard– česká technická norma ČSN 73 4400 Prevence kriminality - řízení bezpečnosti při plánování, realizaci a užívání škol a školských zařízení. Zdroj, autor: Ministerstvo vnitra ČR. Náhled ke stažení je ZDE.

V říjnu 2014 došlo ve škole ve Žďáru nad Sázavou k útoku na žáky střední školy, při němž byly dvě studentky pobodány a jeden student bodnutím usmrcen (víc v našem článku Bezpečnost škol po útoku ve Žďáru nad Sázavou).

ČSN 73 4400 Tato norma upravuje zásady a návrhy pro snižování rizika kriminality, obavy z kriminality a antisociálního chování ve školách ve fázích plánování a realizace stavebního řešení a bezpečnostních opatření prostřednictvím preventivního řízení bezpečnostních rizik, k nimž může ve školách docházet. Norma je využitelná pro všechny veřejné, soukromé nebo státní instituce. Tuto normu lze využít jen pro rizika spojená s ochranou osob a majetku. Návrh a implementace bezpečnostních opatření vychází ze systémů řízení bezpečnostních rizik. V rámci preventivního řízení bezpečnostních rizik je potřeba zohlednit měnící se sociální a kulturní specifika daných oblastí, ve kterých se školy nacházejí. Tato norma se nevztahuje na budovy vysokých škol. Je možné ji však využít jako metodický návod pro prevenci kriminality a řízení rizik, včetně zajištění úrovně a rozsahu fyzické ochrany i v těchto objektech.

Normu je možné zakoupit například zde.

Lze se na podobný útok připravit? Mohou být ohroženy i naše děti?

TAG: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, MĚKKÉ CÍLE

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace