Od 1. září platí na letištích nová bezpečnostní opatření.

Od 1. září platí na letištích nová bezpečnostní opatření.
Popisek: Ilustrační foto
29 / 08 / 2015, 16:45

Na přítomnost výbušnin budou povinně testována i příruční zavazadla a všechna elektronická zařízení. Opatření má snížit možnost teroristického útoku v letecké dopravě.

Cestující se musí od 1. září smířit se zpřísněnými kontrolami na evropských letištích, které mají vyloučit možnost, aby se na palubu letadel dostaly výbušniny.

Podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung budou cestující předkládat k namátkovým kontrolám veškerá přítuční zavazadla a všechna elektronická zařízení, u kterých bude testováno, zda se v nich nevyskytují chemické stopy výbušnin.

Provádění nových bezpečnostních kontrol upravuje aktualizované nařízení EU, které dnes vstoupilo v platnost. Namátkové kontroly zřejmě povedou k delším čekacím dobám na odbavení.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace