„Od bezpečí v ulicích je policie, nikoliv občanské hlídky,“ uvedla německá policie

„Od bezpečí v ulicích je policie, nikoliv občanské hlídky,“ uvedla německá policie
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Pořádková policie při zásahu proti hnutí Pegida v Německu
20 / 01 / 2016, 07:30

A zatkla hrdinu ze silvestrovské noci, mistra světa v kickboxu, který zachránil před arabskými útočníky několik žen.

Na serveru ParlamentníListy.cz byl již v neděli zveřejněn příběh chorvatského pětinásobného mistra světa v kickboxu Ivana Jurčeviče. Ten o silvestrovské noci v německém Kolíně nad Rýnem ochránil několik dívek před arabskými útočníky. Pracuje totiž jako vrátný kolínského hotelu Excelsior, který leží poblíž hlavního náměstí svatého Petra. Informaci zveřejnil server dailymail.co.uk.

„Nejdříve se několik dívek snažilo u nás schovat. Samozřejmě jsem jim v tom nebránil,“ uvedl 44letý Jurčevič Daily Mailu. „Některé ženy z našeho hotelu si ještě předtím šly v průběhu večera zapálit před recepci a byly obtěžovány. Tak jsem jim musel domluvit, aby je nechali být,“ tvrdí vrátný (měří 213 centimetrů, váží 130 kilogramů). 
Pak se ale čtyři muži vydali přímo do hotelu za dvěma ženami, které se tam také chtěly schovat. „Byly to nejspíše bankovní úřednice, neměly na sobě nic vyzývavého, prostě džíny a kabáty, a prosily mě, abych je ochránil. Ti čtyři mladíci kolem dvaceti let mi říkali, že jsou to jejich ženy, ať se do toho nepletu. Ten nejhlasitější z nich na mě dokonce vystartoval s rozbitou flaškou v ruce,“ doplnil. Někdejší kickboxer se proto rozhodl využít svých zkušeností z ringu. Více zde sport.lidovky.cz

Policie sice "Kolínskému hrdinovi" na facebookovém profilu poděkovala, ale dva dny poté byl stejnou policií zatčen. A důvod? Přidal se k místní domobraně, která hlídkuje v ulicích. K tomu uvedl nový policejní ředitel v Kolíně nad Rýnem Erich Rettinghaus : „Od bezpečí v ulicích je policie, nikoliv občanské hlídky.“ 

Bývalý příslušník chorvatské armády byl údajně mezi desítkami dobrovolníků, které zatkla kolínská policie v neděli 10. ledna večer, když hlídkovali v centru města. Podezřívá je totiž z napadení šesti "nevinných" cizinců z Afriky, Asie a Středního východu. 

O tom, že policie nebyla schopná efektivně zasáhnout, aby ochránila všechny napadené ženy o silvestrovské noci, nepadlo ani slovo. 

Ve finských městech kvůli přistěhovalcům hlídkuje domobrana "Odinovi vojáci"

Tagy článku