Od policie k politice – a zpět?

Od policie k politice – a zpět?
16 / 07 / 2018, 08:00

Pachatel se vrací na místo činu – aneb když Policie ČR nemá rozum. Touto větou, doplněnou o smajlíky, uvedl svůj status na Facebooku komunistický poslanec a bývalý vyšetřovatel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Zdeněk Ondráček.

Dnes, 16.7, prý půjde podepsat pracovní smlouvu. Rozproudil tím celou vlnu spekulací, kde přesně, a hlavně v jaké pozici, bude působit. Někdo tipuje, že složí mandát poslance. Tomu by nasvědčovalo to, že jako jediný člen poslaneckého klubu KSČM odmítl hlasovat pro důvěru vládě Andreje Babiše – a své stranické šéfy tím docela určitě nepotěšil.

psali jsme: České deníky zdůrazňují vliv KSČM a prezidenta na vládu

Jak ale dále Ondráček píše, „doufá, že jako předseda podvýboru pro Policii ČR, obecní policie a SBS nebude ve střetu zájmů“, takže mandát si nejspíš plánuje ponechat. Nepůjde tedy ani „do uniformy“, jak spekulovali další diskutující – to se vylučuje jak s politickou funkcí, tak i se zmíněnou pracovní smlouvou.

psali jsme: Posilování zahraničních misí jako ,,náhlý" kámen úrazu. Komunisté drze stupňují svůj vydírací potenciál a hrozí nepodpořením vlády ANO a ČSSD

Každopádně sám Ondráček nechává facebookové spekulanty v nejistotě – útěchou jim může být, že se pravdu se dozví jako jedni z prvních. Během dopoledne (ale možná i později) si prý změní profilovou fotografii na Facebooku a z ní by mělo být poznat, jakou pracovní pozici přijal.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace