Od srpna 2015 zabila turecká armáda více než 310 Kurdů, včetně žen a dětí

Od srpna 2015 zabila turecká armáda více než 310 Kurdů, včetně žen a dětí
Autor fotografie: Jan Sefti/flickr (CC BY-SA 2.0)|Popisek: The Kurdish Genocide in Iraq by Islam Arabi
24 / 03 / 2016, 08:30

Komentář

Vrcholní představitelé Evropy jásají, vyjednávání je u konce, dohoda s Tureckem je na světě, společně zastavíme vlnu uprchlíků valících se do Evropy. Jediným faktickým vítězem tohoto vyjednávání je, ale Turecko v čele s prezidentem Erdoganem. A je to ten samý muž, který nechává systematicky vyvražďovat kurdské obyvatelstvo v tureckém Kurdistánu.

V období srpen 2015 až únor 2016 zahynulo v této oblasti více než 310 civilistů. Od 16. srpna byl mnohokrát vyhlášen zákaz vycházení v některých okresech a městech na jihovýchodě Turecka. Ten, kdo toto nařízení poruší, riskuje život. Turci systematicky porušují lidská práva Kurdů, likvidují zdroje pitné vody a elektřiny, zavírají obchody s potravinami; ten kdo se pokusí obstarat potraviny z jiné části města, riskuje zastřelení. Více než 355 tisíc obyvatel, bylo násilím přinuceno opustit své domovy a přemístit se do jiné oblasti.

Rektální alpinismus EU vůči Turecku

O těchto hanebných činech se ale nemluví, my musíme udělat vše, abychom byli s Tureckem a Erdoganem zadobře. Takže je lepší tvářit se, že se nic neděje, dál cpát Turkům peníze a umožnit jim bezvízový přístup do EU. Fakt, že v kurdském regionu, blízko syrsko-turecké hranice, denně umírají lidé, včetně dětí a žen nás nezajímá a mluvit o tom je proti politické korektnosti. Záběrů uprchlíků na řeckých hranicích jsou media plná, o zabitých dětech v Cirze se ale mlčí. 

EU ignoruje vraždění v Cizre a dál leze Erdoganovi do p….


Autor: Lumír Němec, bývalý náčelník speciálního oddělení SOG

Foto: //www.flickr.com/photos/kurdistan4all/3204397352

Tagy článku