Od Trumpa se odvracejí vlivní republikáni kvůli skandální nahrávce

Od Trumpa se odvracejí vlivní republikáni kvůli skandální nahrávce
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
09 / 10 / 2016, 18:00

Donald Trump v horké fázi prezidentské kampaně vážný problém. Někteří vlivní republikáni od něho dávají ruce pryč.

Na vině je především nahrávka z roku 2005, kterou zveřejnil list The Washington Post. Ta obsahuje Trumpovy sexistické výroky, které útočí na ženy. Na záznamu se Trump chlubí tím, že zneužívá svého postavení vůči ženám, kterému jsou tak ,,více po vůli".

Nejnovějši stáhl svou podporu Trumpovi senátor John McCain, jenž Trumpa byť s výhradami podporoval. K němu se připojila i bývalá ministryně zahraničí Condolleza Riceová a senátorka za New Hampshire Kelly Ayottová. Ta dokonce navrhuje, aby Trump odstoupil a byl nahrazem Mikem Pencem, guvernérem státu Indiana, který má podle ní výrazně větší šance, aby oslovil více ,,vlastních" republikánů.

McCain napsali se svou ženou ve společném prohlášení, že on ani jeho manželka Cindy nebudou volit Donalda Trumpa, ale ani Hillary Clintonovou. Naopak budou volit ,,dobrého konzervativního kandidáta, který bude kvalifikován k tomu, aby se stal prezidentem".

Tlak na Trumpa tak měsíc před volbou čím dál víc roste a je zřejmě nejsilnější v průběhu jeho kampaně. Trump se však nechal slyšet, že z kampaně v žádném případě neodstoupí. Na Twitteru napsal, že je ,,nulová šance, že přestanu".

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace