Ode dneška platí zákaz nošení burek a nikábů v Rakousku

Ode dneška platí zákaz nošení burek a nikábů v Rakousku
01 / 10 / 2017, 08:30

Nedělí 1. října vstupuje v platnost zákon, který zakazuje v úřadech a veřejných místech nošení burek a nikábů.

V Rakousku platí od dnešní neděle 1. října zákaz zahalování na veřejných místech a úřadech. Již v březnu se tom dohodla ,,černo-červená koalice" lidovců a sociálních demokratů. Pokud někdo dneškem počínaje přece jen obleče burku či nikáb, může mu být uložena pokuta až do výše 150 Euro.

psali jsme: Zakažte burky na pracovištích, požaduje rakouský vládní konzultant pro integraci

Zákaz také omezuje distribuci Koránu a nařizuje uchazečům o azyl v Rakousku povinný kurz němčiny a další výuku nutnou k úspěšné integraci ve společnosti. Zákaz zahalování je součástí integračního zákona, který reagujena masový příliv uprchlíků do země zejména z arabských zemí. Vláda integračním zákonem současně reaguje i na sílící tlak veřejnosti.

psali jsme: Rakousko definitivně zakázalo zahalování na veřejnosti

„Přijetí a respektování rakouských hodnot jsou základní předpoklady pro úspěšné spolužití mezi většinovým obyvatelstvem a lidmi ze třetích zemí, kteří u nás žijí,“ uvádí ve svém prohlášení vídeňská vláda. Každý migrant v Rakousku bude muset podepsat tzv. integrační smlouvu, která předepisuje povinnou účast v jazykovém kurzu či bezplatné vykonávání veřejně prospěšných prácí po určitou dobu. Podle ministra zahraničí Sebastiana Kurze bude jen tak možné, aby si migranti získali respekt většinové společnosti.

Rakousko je po Bulharsku či Maroku další zemí, která zakázala zahalování na veřejnosti.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku