Odhlasovat brexit byla chyba, ale ne katastrofa, řekl Cameron

Odhlasovat brexit byla chyba, ale ne katastrofa, řekl Cameron
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
25 / 01 / 2018, 06:00

To, že Britové předloni souhlasili s odchodem Spojeného království z Evropské unie, byla sice chyba, nebyla to ale katastrofa.

Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to dnes v soukromém rozhovoru řekl bývalý britský premiér David Cameron. Situace se podle něj ukázala být "méně zlou, než jsme si původně mysleli".

"Jak stále říkám, je to omyl, nikoliv katastrofa. Ukázalo se to být méně zlým, než jsme si původně mysleli," uvedl Cameron v rozhovoru s indickým ocelářem Lakshmim Mittalem, který je rovněž v Davosu. "Stejně to ale bude složité," dodal expremiér, jehož výroky zaznamenaly kamery kanálu Channel 5 News.

O odchodu Británie z Evropské unie nechal předloni 23. června hlasovat právě tehdejší premiér Cameron, který tak splnil svůj předvolební slib. Během kampaně ale bojoval za setrvání Spojeného království v unii. Když se pak voliči přiklonili k brexitu, opustil politiku a moc nad rozhádanou Konzervativní stranou i Británií převzala tehdejší ministryně vnitra Theresa Mayová.

Zastánci setrvání Británie v Evropské unii před referendem varovali, že rozhodnutí opustit unii bude mít okamžité hospodářské následky. Sám Cameron například varoval před ztrátou 820.000 pracovních míst během dvou let po referendu. Kritici jeho kampaň označovali jako "Project Fear", tedy projekt, jehož cílem je lidem nahnat strach.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.