Rodiče odmítli poslat svého syna na exkurzi do mešity, stanou před soudem

Rodiče odmítli poslat svého syna na exkurzi do mešity, stanou před soudem
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: mešita
29 / 10 / 2016, 16:00

Německé rodiče čeká soud za to, že nezaplatili pokutu (300 Euro) za synovo ,,záškoláctví", neboť jej odmítli poslat na povinnou školní exkurzi do mešity.

Rodiče argumentují svobodou vyznání, protože jsou sami ateisté, a obávali se toho, že by jejich syn mohl být místními duchovními nábožensky indoktrinován. Podle rodičů nemůže být nikdo proti své vůli nucen k návštěvě místa uctívání jakéhokoliv Boha.

Škola však trvá prostřednictvím ředitelky na tom, že exkurze byla povinná, tedy i pro syna ateistických rodičů. Ředitelka gymnázia v německém Rendsburgu Renate Fritzscheová řekla, že vzhledem k tomu, že na škole studují i muslimské děti, musejí absolvovat exkurzi do mešity všichni bez výjimky.

Namítá, že smyslem účelem exkurze je získat pro žáky větší povědomí o jiných kulturách a náboženstvích, a tak je i tolerovat, když s nimi žáci později přijdou do kontaktu.

Protože rodiče za syna odmítli zaplatit pokutu od školy, čeká je nyní soud, který se bude konat v blíže neupřesněném termínu v Itzehoe ve spolkové zemi Šlesvicko - Holštýnsko.

 

Zdroj: dw.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.