Odolné čtečky Siemens SiPass integrated

Odolné čtečky Siemens SiPass integrated
15 / 01 / 2014, 11:00

Společnost Siemens představila koncem roku nové čtečky karet AR10S-MF/AR40S-MF, které jsou určené pro systém kontroly vstupu SiPass integrated. Tyto čtečky jsou kompatibilní s kartami Mifare Classic, Mifare Plus a Mifare DESFire EV1.

Při použití v kombinaci s kartami Mifare Classic a Mifare DESFire EV1 je při komunikaci mezi kartou a čtečkou využívána pokročilá metoda šifrování. Šifrována může být i veškerá komunikace mezi čtečkou a hostitelským systémem. Čtečky karet jsou také připraveny k použití standardů NFC (Near Field Communication).

Základní verzí je prostá čtečka karet, další verze obsahují vestavěnou klávesnici a displej s OLED diodami. Podsvětlení klávesnice i displeje mění intenzitu světla podle místních světelných podmínek. Všechny verze čteček mají po obvodu rámeček z diod, který může svítit červeným, žlutým nebo zeleným světlem.

Čtečky jsou k dispozici v provedeních k montáži na povrch i k zapuštění do stěny. Pevně se uchytí na předem nainstalovanou základovou podložku nebo do zapuštěné krabice, odkud je lze vyjmout pouze při použití zvláštního klíče. Toto uspořádání je účelné zejména pro novostavby, kde lze základové desky či zapuštěné krabice instalovat při hrubé stavbě a vlastní čtečky namontovat až před samotným předáním budovy do užívání.


Verze určené k instalaci na povrch stěny mají stupeň odolnosti proti nárazu IK08, tudíž mimořádně dobře odolávají vandalismu. Čtečky lze díky stupni krytí IP55 a rozmezí provozní teploty od –40 do +55 °C použít ve vnitřním i venkovním prostředí.

www.siemens.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.