Odolný notebook Toughbook CF-54 od Panasonicu. Vydrží i pád ze stolu.

Odolný notebook Toughbook CF-54 od Panasonicu. Vydrží i pád ze stolu.
Autor: PANASONIC|Popisek: Toughbook CF-54
14 / 02 / 2015, 13:00

Notebook Toughbook CF-54 je jeden z nejtenčích a nejlehčích středně odolných notebooků Toughbook ve své kategorii. Používá procesor Intel® CoreTM vProTM 5. generace, který přináší vyšší výkon a menší spotřebu energie. Cena začíná na 42 tisících korun. VIDEO

Je určen pro použití při diagnostice v automobilovém průmyslu a pracovníkům v terénu, kteří se specializují hlavně na opravy a údržbu v uzavřených prostorách. 

V letošním 2. vydání SECURITY Magazínu přineseme test odolných zařízení firmy Panasonic, konkrétně odolného tabletu FZ-M1 a notebooku CF-53.

Notebook Toughbook CF-54 posouvá hranice své kategorie – je asi o 50 % tenčí a o 25 % lehčí než současný lídr trhu v této kategorii. Je vybaven procesorem Intel® CoreTM i5-5300U vProTM 5. generace (s vyrovnávací pamětí 3 MB, rychlostí 2,3 GHz až 2,9 GHz s technologií Intel® Turbo Boost), který přináší vyšší výpočetní výkon, lepší zpracování grafiky a nižší spotřebu energie ve srovnání s procesory 4. generace. Notebook Toughpad CF-54 má všechny vlastnosti nutné k tomu, aby se stal novým etalonem. Ti, kdo potřebují ještě vyšší výkon, mohou zvolit procesor Intel® CoreTM i7 vProTM.

Křišťálově jasné displeje

14,0” displej je dodáván s HD rozlišením (1366x768), Full HD (1920x1080) nebo Full HD s kapacitním multidotykovým panelem. Přináší zřetelný obraz se zobrazením podrobností, vyžadovaný různými pracovníky v terénu. Lze také využít samostatnou grafickou kartu AMD FireProTM M5100, která dále vylepšuje grafický výkon. Notebook CF-54 je dodáván s nejnovější verzí operačního systému Windows 8.1 Pro s možností použití Windows 7 Professional (k dispozici prostřednictvím downgrade z operačního systému Windows 8.1 Pro).

Tento nejnovější model notebooku Toughbook nově definuje kategorii středně odolných notebooků,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions. „Tenký design a možnosti přizpůsobení spolu s odolností z něj dělají nový etalon středně odolných počítačů pro pracovníky v terénu v odvětví automobilů, terénních služeb, veřejných služeb, telekomunikací a obrany.“

Nejlepší v kategorii středně odolných notebooků

Přestože se jedná o středně odolné zařízení, je notebook Toughbook CF-54 nejlépe chráněným notebookem ve své kategorii s pláštěm ze slitiny hořčíku na všech stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeje proti polití a krytem se šestiúhelníkovou texturou pro maximální ochranu při nárazu. Dokáže odolat pádu z výšky až 76 cm (video - zdroj: YouTube, Silvio De Rossi)

Snadnému použití pomáhá i rukojeť pro přenášení a notebook lze snadno označit logem společnosti.

Toughbook CF-54

S jedinou baterií dokáže tento notebook pracovat až 11 hodin. Tento neúnavný pracovník splňuje požadavky současných zaměstnanců v terénu a je vybaven možností výměny baterie za provozu, což znamená, že jej lze nepřetržitě používat a nemusí se vypínat při výměně baterie. Je možné též použít 2. baterii, čímž se doba provozu prodlouží až na 18 hodin.

Úplná konektivita a modularita

Pro pracovníky v terénu, kteří se neustále přemisťují, je schopnost flexibilní konektivity na cestách důležitou podmínkou. Notebook Toughbook CF-54 je vybaven s kompletní sadou rozhraní, jako jsou konektor LAN, VGA a HDMI pro projektory, tiskárny a displeje, sériová port True Serial pro připojení ke starším systémům, porty USB 3.0 a 2.0 a slot pro SD kartu. Pro rychlý přenos dat slouží bezdrátová síť Wi-Fi a/b/g/n/ac (až 866 Mb/s) a Bluetooth® v4.0. Zařízení je dodáváno s dokovacím konektorem pro umístění do vozidla nebo na stůl, s volitelnou duální anténou 4G LTE, s bezkontaktní čtečkou čipových karet a se čtečkou otisků prstů.

Tento modulární notebook Toughbook má také nejrozsáhlejší možnosti konfigurace ze všech středně odolných notebooků vytvořených společností Panasonic. Lze využít univerzální slot a podle požadavků zákazníka jej osadit jednotkou DVD, 2. baterií, slotem pro PC karty, dodatečnými USB sloty nebo čtečkou čipových karet. Navíc je k dispozici také samostatný konfigurovatelný port, který lze použít pro 2. LAN port, odolný USB port, GPS nebo 4. USB 2.0. port.

Toughbook CF-54

Model s HD rozlišením je standardně dodáván s pevným diskem 500 GB, modely Full HD (s dotykovou obrazovkou i bez ní) standardně používají disk SSD o kapacitě 128 GB. Pokud je zařízení vybaveno kamerou, jedná se o webovou kameru s rozlišením 2 megapixely, jejíž pomocí lze zajistit komunikaci kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Snadné použití ve tmě zajišťuje podsvícená klávesnice. 

Klid při práci

Na všechny notebooky Toughbook se vztahuje tříletá záruka na veškeré závady hardwaru u systémů, které byly používány k zamýšlenému účelu a pětiletá záruka na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Lze využít i dalších rozšířených služeb včetně: Rozšířené záruky (4./5. rok), záruky proti náhodnému poškození, záruky na baterii (3/4/5 let) a záruky na pevný disk.

Doplněk
Od 13. února 2015 v kategorii středně odolných konstrukcí počítačů s LCD obrazovkou větší než 13"
Konfigurovatelný výběrem mezi bezkontaktní čipovou kartou a čtečkou otisků prstů.

Cena a dostupnost

Notebook Toughbook CF-54 bude dodáván (z výroby) od konce února 2015.
Model Toughbook CF-54 HD (s 500 GB HDD) – od 1544 €
Model Toughbook CF-54 Full HD (se 128 GB SSD) – od 1792 €
Model Toughbook CF-54 HD s dotykovou obrazovkou (se 128 GB SSD) – od 2247 €

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

Video, zdroj: YouTube, TVtech.it

Psali jsme také:

Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Společnost Panasonic uvádí kameru Ultra 360°

Full HD kamera Axis P5415-E

Panasonic vstupuje na evropský trh systémů řízení přístupu

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace