Odpíská Pentagon projekt lodí pro boj v pobřežních vodách?

Odpíská Pentagon projekt lodí pro boj v pobřežních vodách?
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Spouštění USS Milwaukee (LCS 5)
03 / 02 / 2016, 13:00

Na počátku stály dva konkurenční projekty společností Lockheed Martin a General Dynamics. S projektem lodí pro boj v pobřežních vodách (LCS) byla svázána velká očekávání…

USS Freedom (LCS-1) je první ze dvou výrazně odlišných lodí určených pro boj v pobřežních vodách vyrobená společností Lockheed Martin. Druhým typem je USS Independence (LCS-2), což je trimaran postavený týmem General Dynamics.

The first of class littoral combat ships USS Freedom and USS Independence maneuver together during an exercise off the coast of Southern California.

Nyní se ukazuje, že obě varianty mají nedostatky a jsou nespolehlivé. Nové zprávy k tomuto tématu mohou zapříčinit další zkrácení tohoto programu US Navy.

A co je největší bolestí obou typů lodí? Loď od Lockheedu trpí nedostatečnou schopností se sama bránit útokům, trimaran od General Dynamics má opakované problémy s hliníkovým trupem.

V prosinci 2015 a lednu 2016 došlo ke dvěma odstávkám lodí, konkrétně USS Forth Worth musela být odstavena v Singapuru po asi ročním provozu v západním Pacifiku a v půlce prosince 2015 přestal fungovat pohon lodi stejné třídy USS Milwaukee a ta musela být potupně odvlečena do přístavu.

Obě lodi vyrobené u firmy Lockheed Martin mají problémy se zanášením motorů kovovými úlomky a hoblinami.

Zdroj: IHS Jane´s, Defense News, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.