Odplata za krvavý atentát. Pákistánské bezpečnostní složky zlividovaly 39 islamistů

Odplata za krvavý atentát. Pákistánské bezpečnostní složky zlividovaly 39 islamistů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: islámští radikálové
17 / 02 / 2017, 11:15

V reakci na čtvrteční sebevražedný útok na súfickou svatyni v provincii Sindh, který si vyžádal 75 obětí, pákistánské bezpečnostní složky v noci na dnešek zabily po celé zemi přinejmenším 39 údajných radikálů. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Desítky dalších podezřelých islamistů policisté a vojáci zadrželi.

Čtvrteční útok na súfickou svatyni Lal Šáhbáz Kalandar na jihu Pákistánu byl nejkrvavějším ze série pumových útoků tohoto týdne v zemi. K atentátu na dav věřících se přihlásila organizace Islámský stát (IS) prostřednictvím agentury Amak, se kterou islamisté spolupracují. Kromě 75 mrtvých utrpělo také zhruba 150 lidí zranění.

V reakci na atentát zabily v noci bezpečnostní složky při raziích po celé zemi nejméně 39 podezřelých osob a dalších 47 zadržely. Řadu z nich zajistily v jihopákistánské provincii Sindh, kde se čtvrteční útok odehrál.

IS působí převážně na Blízkém východě, v posledních letech se ale přihlásil i k mnoha útokům v Pákistánu. Atentáty z posledních dní zpochybňují dojem zlepšující se bezpečnostní situace v zemi. Krvavý útok už ve čtvrtek odsoudil pákistánský premiér Naváz Šaríf, který slíbil, že neustane v boji proti islámským radikálům.

 

psali jsme:

VIDEO: Více než 70 lidí zemřelo při sebevražedném atentátu v pákistánském chrámu

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.