Odplata za teroristický úder? Neznámý žhář zapálil dveře mešity. Nechápu, proč jsme se stali terčem útoku, prohlásil imám

Odplata za teroristický úder? Neznámý žhář zapálil dveře mešity. Nechápu, proč jsme se stali terčem útoku, prohlásil imám
Popisek: mešita
24 / 05 / 2017, 18:00

Neznámý žhář zapálil dveře mešity v Oldhamu blízko Manchesteru, který se stal terčem teroristického útoku.

,,Včerejší noc kolem druhé hodiny začal požár v naší poštovní schránce. Plameny pak úplně zničily vstupní dveře. Krátce nato zavolal kolemjdoucí hasiče. Díkybohu nebyl v době požáru nikdo uvnitř. Nemáme ponětí, proč si nás někdo vybral za terč útoku. Jsme náboženské a vzdělávací centrum. Jsem zde tři roky a nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal," řekl imám Mohammad Saddiq z Islámského centra deníku Daily Mail.

Policisté nyní zkoumají záznam z kamer, aby odhalili útočníka. Saddiq se domnívá, že žhářský útok byl bezprostřední reakcí na teroristický čin v Manchesteru, který spáchal dvaadvacetiletý džihádista Salman Abedi.

,,Lidé jsou naštvaní. Je tu možnost, že to je reakce na to, co se stalo minulou noc v Manchesteru, ale nemůžeme to ještě potvrdit. Je smutné vidět stále větší utrpení v Manchesteru. Co se zde stalo, je strašné, ale toto (žhářský útok) není způsob, jak na tuto událost reagovat," řekl Saddiq.

Úřady po teroristickém útoku na koncertě americké zpěvačky Ariany Grandeové v Manchesteru varovaly před možnou odplatou proti muslimům, kteří tvoří asi 5% britské populace. Policie zaznamenala podle svých slov nepatrný nárůst ,,islamofobických incidentů" po teroristickém útoku.

 

psali jsme:

Největší šíitskou mešitu ve Švédsku zachvátil požár. Mluvčí mešity: ,,Cítím se zděšený"

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku