Četníci vystoupili na happeningu proti směrnici EU o regulaci zbraní. Odpor českých občanů proti odzbrojení pokračuje

Četníci vystoupili na happeningu proti směrnici EU o regulaci zbraní. Odpor českých občanů proti odzbrojení pokračuje
Autor fotografie: https://www.facebook.com/pg/czechforguns/photos/?tab=album&album_id=2022081411136811
11 / 03 / 2018, 14:00

V sobotu proběhl 1. lidskoprávní happening happening četníků 1. republiky a s muzikou a košťaty. Setkání bylo součástí odporu proti kontroverzní směrnici EU o regulaci zbraní.

Zdar akce dalece převýšil veškerá neskromná očekávání – podpora nových petentů, občanů Prahy, turistů, zejména pak i médií (televizních, tištěných, webových) byla obrovská. Z původně plánované ,,statické akce", se četnický a košťaty „ozbrojený“ průvod změnil v pochod symbolickými místy Prahy – Václavským náměstím, Staroměstským náměstím, Karlovým mostem a dalšími místy. Zájem petentů byl velký, je vidět, že společnost daným tématem žije stále více, a tento pojem nadále zaznamenává vysoce rostoucí celospolečenský rozměr. Rozměr zdaleka nejen již „jen“ prozbraňový, téma již totiž dávno překročilo tuto hranici a stává se daleko širším – stává se bojem za uchování svobod, práv, demokracie. Happening splnil nad míru svůj cíl – sesbíraly se stovky nových podpisů, čímž je celkový počet podpisů za jen cca 6 týdnů vyšší než 25 000.

psali jsme: Boj proti odzbrojení českých legálních držitelů zbraní zaznamenal dílčí, ale významný úspěch

Vůči petici původní (z roku 2014) je sběr podpisů u této nové petice (2018) daleko rychlejší a objemnější – občané téma znají, není tak častěji potřeba trávit čas osvětou, a jestli u původní petice nám byly doručovány obálky s jedním či deseti podpisy, tak u této nové petice není naprosto žádnou výjimkou obálka od prostého občana petenta (tedy nikoli od firmy) s 200, 300 či 500 podpisy!

četníci

Petiční archy budou velice brzy využity u relevantních orgánů naší země (PS PČR a další), kdy věříme a činíme vše pro to,, aby byla novela implementující zpackanou směrnici EU o regulaci zbraní zastavena již v PS PČR a neabsolvovala tedy cestu k druhé komoře – k Senátu. Včerejší akce byla vysoce vydařená a potvrdila, že čeští občané ve svém zdravém odporu neustávají, právě naopak. Jejich odpor je více a více mobilizován - nyní konkrétně tím, že 27. února rozhodl Evropský soudní dvůr o zamítnutí naší republikou podané žádosti o předběžné opatření (které bylo v loňském roce podáno společně se samotnou žalobou, na zneplatnění směrnice. Žaloba i předběžné opatření, byly bravurně zpracovány z pera MZV. 

www.peticezbrane.cz

www.facebook.com/czechforguns/

Tagy článku