Odpůrce radikálního islámu zavražděn v ulicích Bangladéše

Odpůrce radikálního islámu zavražděn v ulicích Bangladéše
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Bangladéš
07 / 04 / 2016, 20:45

V Dháce, hlavním městě Bangladéše, přišel ve čtvrtek o život studentský aktivista Nazimuddin Samad, když jej zastřelili neznámí vrazi. Údajně kvůli sekularismu, který se snažil v Bangladéši propagovat, a odporu proti islámským radikálům. Policie případ vyšetřuje, útočníci jsou stále na útěku.

Ve čtvrtek byl zavražděn v hlavním městě Bangladéše Dháka student práv a aktivista Nazimuddin Samad. O život jej připravila trojice motorkářů, když se procházel ulicemi Dháky. Z místa činu útočníci utekli a policie po nich intenzivně pátrá. Podle svědků na úniku provolávali ,,Allahu Akbar". Zatím se žádná skupina k vraždě nepřihlásila.

Samad se veřejně vyjadřoval velmi kriticky k radikálnímu islámu Podle prvních poznatků policie měli útočníci být příslušníky Islámského státu, později to dhácká policie popřela. Zároveň se domnívá, že student mohl být zavražděn kvůli svému proklamovanému ateismu, který prý ,,stavěl na odiv". V muslimské zemi, kde je většinovým náboženstvím islám, tak mohl rozdmýchat nenávist některých muslimů, které přerostly až ve vraždu. Samad byl i velkým propagátorem sekularismu v Bangladéši.

Bangladéšská premiérka Hasína Vadžídová se snaží dlouhodobě potírat islamistické skupiny v zemi. Její vláda kritizuje politickou opozici, která podle Vadžídové údajně podporuje náboženské fanatiky ve snaze podkopávat autoritu vlády.

 

Zdroj: theepochtimes.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace