ODS udělala z Klause mladšího ,,mučedníka". Jeho vyloučení je chybou

ODS udělala z Klause mladšího ,,mučedníka&quote;. Jeho vyloučení je chybou
Autor: screenshot Youtube|Popisek: Václav Klaus mladší
17 / 03 / 2019, 09:00

Václav Klaus mladší byl vyloučen z ODS za své nevhodné výroky, jimiž je znám už nějakou dobu. Navíc prý nebyl loajální k programu ODS a nerespektoval její program. Vyvrcholil tak osobní spor předsedy Petra Fialy s ,,odbojným" poslancem, který byl jednou z nejvýraznějších tváří ODS.

Není pochyb o tom, že výroky, kterými rozčeřil poněkud fádní politickou hladinu Václav Klaus mladší, byly nevhodné a nešťastně volené. Na druhou stranu Klaus mladší byl jimi znám ž nějakou dobu a není zdaleka jediným politikem, který se dopouštěl nevhodných příměrů. Vzpomeňme například bývalého premiéra Mirka Topolánka, který si v nich jeden čas doslova liboval, a mnohé další poslance, kteří si pravidelně rovněž ,,vypomáhali" při svých projevech výroky z doby nacistické okupace, a nikdo je kromě pokárání z jejich stran nevylučoval.

Musíme však brát v potaz, že Klaus mladší byl jednou z nejvýraznějších osobností ODS, byť to se svou rétorikou někdy přeháněl. Dostal po Andreji Babišovi v parlamentních volbách druhý největší počet preferenčních hlasů - přes 20 tisíc, což je velmi slušné číslo. Vyloučením výrazné tváře tak předseda ODS Fiala  ,,odklidil" suchou cestou svého konkurenta, který by ho v budoucnu třeba chtěl na předsednickém postu nahradit.

Na druhé straně udělal z Klause mladšího ,,mučedníka", který může naopak ODS ještě pořádně zatopit. Stane se z něj solitérní hráč, který bude ve Sněmovně nepřehlédnutelný. A je dost dobře možné, že takovou pozornost či publicitu zúročí při další prezidentské volbě, což sám nevyloučil. ODS ,,odkopnutím" Klause mladšího udělala chybu, protože se zbavila politika, který jí přinášel politické body. ODS se zaklíná heslem svoboda při každé možné příležitosti, ale svobodu názorů, i když jsou samozřejmě kontroverzní, Klausovi mladšímu nedopřála.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace