ODS vyzývá občany České republiky, aby se postavili proti kvótám. NE KVÓTÁM!

ODS vyzývá občany České republiky, aby se postavili proti kvótám. NE KVÓTÁM!
24 / 09 / 2015, 16:30

ODS spustila nový web, nehodlá se smířit s hlasováním při mimořádném summitu EU.

ODS se rozhodla spustit iniciativu "NE kvótám" www.nekvotam.cz, která má za cíl vyvinout na vládu tlak, aby neustupovala rozhodnutí Rady EU, podle něhož bude muset Česká republika systém kvót akceptovat.

K iniciativě předsedy ODS Petra Fialy se může připojit každý, kdo se domnívá, že vláda vedená premiérem Sobotkou musí využít všech legislativních a politických prostředků - jako je například přezkum Evropským soudním dvorem - tak, aby tento silový precedent o zavedení povinných kvót zneplatnila.

Migrační kvóty jsou nesmyslné, neřeší problém migrační krize. Je to jen přenášení problémů některých zemí do dalších států Evropské unie. Občané České republiky byli neustále ujišťováni, že se nás migrační krize netýká a že se nic neděje. Ono se ale děje, a všichni to vidíme. Vládu jsem opakovaně vyzýval k tomu, ať představí plán, jak budeme situaci řešit. Ničeho takového jsme se ale nedočkali. Vláda ani nepočítala s tím, že k hlasování o kvótách dojde a že budeme přehlasováni. Nepřipravila si další kroky, které musejí z naší strany následovat,“ zdůrazňuje Petr Fiala.

Občanská demokratická strana podporovala vládu vedenou premiérem Sobotkou v jejím odporu proti přijetí migračních kvót. Rozhodnutí premiéra Sobotky podvolit se tomuto nařízení je však jeho jednoznačným selháním.

Kvóty jsou nepřijatelné nejen jako jednorázové řešení migrační krize, ale také jako princip. Pokud jednou připustíme, aby se tímto způsobem hlasování kvalifikovanou většinou převálcovala na sílu menšina v základních otázkách státní suverenity, může se to v budoucnu kdykoli opakovat. Proto je důležité tento precedens hned na počátku nepřipustit,“ doplňuje místopředseda ODS Jan Zahradil.

ODS opakovaně vyzývala vládu, aby občany informovala o tom, jak bude v otázce povinných kvót postupovat a jak bude případně reagovat na jejich schválení. Odpovědi jsme se od vlády za celou dobu nedočkali.

Poslankyně Miroslava Němcová proto chce znovu otevřít debatu o kvótách během jednání Poslanecké sněmovny: „Je přerušená mimořádná schůze sněmovny v otázkách migrace a v rámci této schůze, nebo v rámci speciálního bodu probíhající řádné schůze budeme chtít slyšet od předsedy vlády, zda vláda žádá o změnu mandátu, který jí byl sněmovnou dán usnesením č. 642 z 12.2.2015,“ upřesňuje. 

Podepsat výzvu můžete zde.

Zdroj, autor: Občanská demokratická strana

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.