Odstřel Patrika Nachera: Byl moc ,,politikem", tak Babiš vybral raději manažera

Odstřel Patrika Nachera: Byl moc ,,politikem&quote;, tak Babiš vybral raději manažera
Popisek: Andrej Babiš
01 / 08 / 2018, 14:00

Jedná se o pragmatickou volbu, nebo se premiér Andrej Babiš unáhlil?

Mělo se to za hotovou věc. Patrik Nacher z hnutí ANO získal poměrně slušnou podporu, aby stanul v čele pražské kandidátky a stal se tak hlavním kandidátem na primátora. Jenže ouha - premiér Andrej Babiš na poslední chvíli změnil rozhodnutí a kandidátku nakonec povede manažer, spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík. Tedy člověk, který je blízký Babišovým představám o řízení státu (v tomto případě Prahy) jako firmy.

psali jsme: Malá končí jako ministryně, Babiš ,,jemně" zatlačil kvůli komunálním volbám

Babiš si nechal zadat interní výzkum, z něhož vyplynulo, že Pražané by chtěli do čela hlavního města raději manažera než politika, kterým Nacher jako poslanec je. A nejen to, toto ,,preventivní" opatření mělo docílit toho, že Stuchlík má přijít do politiky jako homo novus, zatímco Nacher se ,,ušpinil" pobytem na magistrátu v éře neúspěšné primátorky Adriany Krnáčové. Jinými slovy to znamená, že se má začít podle Babiše znovu, s čistým štítem, i když je to na Nachera v podstatě podraz. Babiš se však nechce podruhé spálit, a tak volí ryze pragmatická řešení, jimiž je už pověstný.

Na druhé straně to stanovy ANO lídrovi hnutí umožňují, a ten jich v tomto případě beze zbytku využil. Angažování manažera bez politické zkušenosti však může mít svá úskalí, a tak se bude muset Stuchlík učit politické řemeslo za rychlého pochodu.

psali jsme: Kdo zastaví parní válec Andreje Babiše? Jedině on sám

Dokáže však uspět v hlavním městě, kde si brousí na primátorský řetěž brousí několik stran a kde nemá hnutí ANO nic jisté? To uvidíme na podzim. Pokud Stuchlík neuspěje, bude to Babišova chyba, protože Nacher měl vcelku slušně našlápnuto na úspěch.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace