Odstup, královno! Američan tvrdí, že je právoplatným králem Velké Británie

Odstup, královno! Američan tvrdí, že je právoplatným králem Velké Británie
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: královna Alžběta II.
06 / 03 / 2017, 12:30

Američan si svérázným způsobem nárokuje vládu nad britský královstvím.

Allan V. Evans z Colorada se prohlašuje za nového právoplatného krále Velké Británie. Kvůli svému ,,nároku" na britský trůn nechal vystavit i inzerát v deníku Times. V něm vysvětluje důvody, proč by měl převzít britský trůn.

Prohlašuje se za potomka velšského vladaře Cuneddy Wlediga z 5. století. Evans se pak považuje za přímého nástupce neporušené primogenitury z Wledigovy linie (dědický řád zajišťující přednostní právo prvorozeného syna).

Čtěte také: Přijde den, kdy i královna Alžběta bude nosit nikáb a burku

V dlouhém inzerátu píše o spletitých sňatcích v průběhu staletí, z nichž vyplývá jeho nárok na britský trůn. V inzerátu adresovaným Britům, Skotům, Velšanům vzkazuje, aby mu do 30 dní jako ,,právoplatnému králi" vydali všechny země, pozemky a tituly, na něž má prý historické právo.

I když si Evans nárokuje britský trůn, nechá prý z ,,dobré vůle" dovládnout Alžbětu II. až do její smrti. Evans chce jako ,,nový král" udělat znovu Velkou Británii skvělou, když si vypůjčil toto předvolební heslo od Donalda Trumpa.

 

psali jsme:

Britská královna Alžběta II. k brexitu: "Nevidím důvod, proč nemůžeme prostě odejít. V čem je problém?"

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.