Odvolaná náměstkyně ministra průmyslu nadále za stát v dozorčí radě NET4GAS

Odvolaná náměstkyně ministra průmyslu nadále za stát v dozorčí radě NET4GAS
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Lenka Kovačovská
17 / 05 / 2018, 15:00

Členem dozorčí Rady společnosti NET4GAS i po svém postavení mimo službu zůstává bývalá náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Lenka Kovačovská. Ta má za ministerstvo hájit zájmy státu v této soukromé společnosti provozující přepravní plynárenskou infrastrukturu na území České republiky. Stát tak nemá v současnosti jakýkoliv vliv na chod této společnosti.

Kovačovská byla přitom do dozorčí rady NET4GAS vyslána z pozice náměstkyně pro sekci energetiky. Z této funkce ale byla na základě organizačních změn účinných od ledna tohoto roku odvolána a je postavena mimo výkon služby. Zájmy státu v NET4GAS tak hájí osoba, která již nevykonává funkci, pro kterou byla do dozorčí rady vyslána.

psali jsme: Bezpečnostní riziko: jsou ohroženy ropné rezervy ČR?

Nutno podotknout, že ministr průmyslu a obchodu doposud nejmenoval nového náměstka, přestože výběrové řízení již proběhlo a ministr již vybral úspěšného uchazeče.

psali jsme: Jak se nenapálit při změně dodavatele energií?

Kovačovská se náměstkyní pro sekci energetiky stala 1. prosince 2015, kdy na této pozici nahradila Pavla Šolce. Předtím na Ministerstvu průmyslu a obchodu působila v pozici ředitelky odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice. V roce 2016 byla vyhlášena nejvlivnější postavou české energetiky.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: JUDr. Veronika Petrová

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace