Odvrácená tvář Škody. Kriminalita cizinců v jejím výrobním závodě vzrostla o 419%

Odvrácená tvář Škody. Kriminalita cizinců v jejím výrobním závodě vzrostla o 419%
Autor: Flickr.com|Popisek: Škoda
19 / 01 / 2017, 13:30

Ministerstvo vnitra publikovala zprávu, z jejíchž statistik vyplývá, že citelně narostla kriminalita zahraničních pracovníků pracujících ve výrobních závodech či průmyslových zónách.

Statistika se týká zejména Poláků a Ukrajinců, kteří páchají zejména přestupky. Například ve výrobním závodě automobilky Škody, který se nachází v Kvasinách, vzrostl počet přestupků páchaných cizinci o 419% proti minulému roku.

Podle ministerstva vnitra sehrál v kriminálním jednání cizinců svou roli i alkohol. Nejčastěji se cizinci dopouštějí přestupků proti majetku (20-30%), poté následují přestupky proti občanskému soužití (10-20%) a proti veřejnému pořádku (necelých 10%).

Milan Chovanec svolal na dnešek schůzku s odpovědnými zástupci Kvasin, Rychnova nad Kněžnou, hejtmany Královéhradeckého, Plzeňského kraje a s primátorem Plzně, kde řeší podobné problémy s rostoucí kriminalitou cizinců v průmyslové zóně Borská pole.

Podle ministra vnitra Chovance je nepřijatelné, aby se lidé v rizikových místech, kde pracují cizinci, báli vyjít na ulici. Chce se zmíněnými zástupci nastavit ,,jasná pravidla" hry, pokud přijde do těchto krajů za prací větší počet cizinců. Podle Chovance nesou největší zodpovědnost právě firmy, do nichž cizinci přicházejí, a také ubytovatelé, u kterých zahraniční pracovní síla bydlí.

 

psali jsme:

Vnitro si smlslo na Okamurovi: Roste nebo klesá kriminalita cizinců v ČR?

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace