Ohrožení národní bezpečnosti USA

Ohrožení národní bezpečnosti USA
Autor fotografie: SONY pictures|Popisek: The Interview
19 / 12 / 2014, 19:00

19.12.2014 / Skandál pokračuje!

Včera jsme informovali v článku Teroristé vyhráli, že Amerika padla na kolena ve strachu z teroristických útoků.

Jeden z největších amerických producentů filmů firma Sony Pictures oznámila, že definitivně neuvede 25.12. do kin komedii The Interview, zesměšňující severokorejského diktátora Kim Čong-una. Zastaví navíc další filmové projekty čerpající z reálií života v Severní Koreji.

Vedl ji k tomu strach po výhružkách teroristickými útoky v případě uvedení filmu, které následovaly po nejmasivnějším hackerském útoku, jaký dosud zažily Spojené státy, vedeném proti Sony Pictures, poté co FBI potvrdila, že útok je veden ze Severní Koreje. Sony Pictures bude toto rozhodnutí stát minimálně 200 miliónů dolarů na vynaložených nákladech.

Zpráva o stažení filmu vyvolala údiv a pobouření nejen v Hollywoodu. Američtí filmaři zvučných jmen i další významné osobnosti protestují proti nepřípustnému ohrožení svobody slova. Světová veřejnost žasne nad americkým ústupkem teroristům.

Bílý dům nazval útok na Hollywoodské studio ohrožením národní bezpečnosti a zvažuje adekvátní odpověď na bezprecedentní čin KLDR. Ta má být zveřejněna v následujících hodinách.

Experti diskutují jaké varianty odpovědi má Obamova administrativa k dispozici, počínaje odvetným kybernetickým úderem, přes finanční sankce uvalené na Severní Koreu, zvýšení vojenské pomoci Jižní Koreji, až po navrácení KLDR na americký seznam zemí podporujících terorismus, ze kterého byla škrtnuta v roce 2008.

Jak měl vypadat dnes už trezorový film The interview, si lze udělat představu z publikovaných trailerů v rámci reklamní kampaně před jeho plánovaným uvedením.

Psali jsme také:

Teroristé vyhráli

Hackeři opakovaně napadli SONY Pictures a požadovali výkupné

Tagy článku