Okamura si našel nového nepřítele - ,,lživá a podvodná" média

Okamura si našel nového nepřítele - ,,lživá a podvodná&quote; média
16 / 12 / 2017, 11:30

Úhlavní nepřítel předsedy SPD Tomia Okamury jsou nyní ,,lživá a podvodná" média.

Tomiovi Okamurovi se podařil v těchto parlamentních volbách vskutku husarský kousek. Dokázal získat 11% voličů a zasedl tak s 22 poslanci v parlamentních lavicích. Je to tedy relevantní síla. Na druhou stranu je SPD stranou jednoho muže, kterému sekunduje Radim Fiala, bývalý politik ODS, který se s ní však rozešel.

psali jsme: Středeční demonstrace: Okamura chválí policii, ministr vnitra žádá vysvětlení

Pouze Okamura a někdy také Fiala dávají mediální výstupy, ostatní představitelé SPD, jako jsou poslanci, na dotazy novinářů vytrvale mlčí. Že je to nestandardní, však dokazuje Okamura ve svých postojích vůči médiím, které mu nejdou ochotně ,,na ruku". Ty označuje vždy a prakticky všude za ,,lživá a podvodná" s dalšími přívlastky. Okamura dává jasně najevo, že s nimi se v žádném případě bavit nebude, protože na jeho osobu a SPD stále útočí. Okamura všek neuvádí, v čem tato média lžou, a co mu konkrétně vadí.

Do budoucna jsou takové signály, které jsou vůči novinářům nepřátelské a zaujaté, nebezpečné. Okamura se totiž netají tím, že by v krajním případě zestátnil Českou televizi a Český rozhlas, hlavní veřejnoprávní média. To svědčí o jediném: Okamura prostě nesnese žádnou kritiku svého hnutí, tím méně své osoby, byť politik by měl snést z titulu své funkce daleko více než běžný občan.

psali jsme: Bič na nepohodlné názory? Tomio Okamura už vymyslel plán

To, že výrazný český politik odnímá akreditace novinářů na své akce, je úkaz, který je po roce 1989 velmi neobvyklý a může ve svých důsledcích uškodit pouze Okamurovi a jeho hnutí. Okamura je politik v exponované pozici a není tudíž možné očekávat, že mu média budou rozhrnovat červené koberce a chodit před ním v předklonu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.