Okamura vs. Abbás: náboženský fašismus, šaría a ,,hodní Turci"

Okamura vs. Abbás: náboženský fašismus, šaría a ,,hodní Turci&quote;
Autor: Tomio Okamura|Popisek: Screenshot/YouTube.com
29 / 01 / 2017, 18:00

V pořadu ,,Rozstřel" se střetli dva protichůdné tábory - Předseda SPD Tomio Okamura a Mohamed Abbás, šéf Muslimské unie v České republice.

Pořad přinesl vyhrocené emoce a vzájemné napadání. Ten mimo jiné na začátku vyvolal českou veřejností ostře sledovaný ,,hidžábový soud".

Debata byla o tom, zda připustit nošení hidžábu na českých školách jakožto projev náboženské svobody, či nikoliv. Podle Okamury by tato možnost připuštěna být neměla, protože školní řád to nepřipouští a ve škole si jsou všichni rovni. Okamura je s pátečním verdiktem soudu v kauze somálské studentky sice spokojený, ale chybí říci podstatu celé věci. A tou je politický islám.

Okamura následně ve slovní přestřelce vmetl Abbásovi do tváře, že islám je v podstatě náboženský fašismus, který je podobný nacismu a uvedl příklad, že Hitler měl tři muslimské divize, které měli ,,očistit" Balkán od Židů. Poukázal na shodné znaky nacismu a islámu zejména v jejich expanzivnosti. Abbás s tím nesouhlasil a připomněl vpád tureckých vojsk do českých zemí, který mylně označil za ,,osvobození" a nastolení náboženské svobody.

Okamura se v vyhrocené debatě také postavil za zákaz propagace islámu, práva šaría a džihádu. Abbás naopak kontroval tím, že zákaz nošení hidžábu ve škole je náboženská diskriminace a hidžáb by povolen být měl. Myslí si, že Češi jsou již méně tolerantnější než například před 30 lety. Vadí mu, že si veřejní představitelé  vybrali islám jako své politické téma a stále se proti němu vymezují.

Co se týče migrační krize, Okamura již před třemi lety varoval, že přijde, nikdo jej však podle svých slov neposlouchal. Předseda SPD je pro ,,nulovou" migrační vlnu a poukázal na to, že se má uprchlíkům výhradně pomáhat v jejich zemích a nepřenášet problém na půdu Evropy, potažmo České republiky.

 

psali jsme:

Žena nedostala práci učitelky, protože odmítla sundat hidžáb

Hidžábový soud: Muž si ve víře nasadil helmu a soudkyně vyklidila síň

 

 

Zdroj: zpravy.idnes.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace