Autor fotografie: Tomio Okamura|Popisek: Screenshot/YouTube.com
V pořadu ,,Rozstřel" se střetli dva protichůdné tábory - Předseda SPD Tomio Okamura a Mohamed Abbás, šéf Muslimské unie v České republice.
Pořad přinesl vyhrocené emoce a vzájemné napadání. Ten mimo jiné na začátku vyvolal českou veřejností ostře sledovaný ,,hidžábový soud".
Debata byla o tom, zda připustit nošení hidžábu na českých školách jakožto projev náboženské svobody, či nikoliv. Podle Okamury by tato možnost připuštěna být neměla, protože školní řád to nepřipouští a ve škole si jsou všichni rovni. Okamura je s pátečním verdiktem soudu v kauze somálské studentky sice spokojený, ale chybí říci podstatu celé věci. A tou je politický islám.
Okamura následně ve slovní přestřelce vmetl Abbásovi do tváře, že islám je v podstatě náboženský fašismus, který je podobný nacismu a uvedl příklad, že Hitler měl tři muslimské divize, které měli ,,očistit" Balkán od Židů. Poukázal na shodné znaky nacismu a islámu zejména v jejich expanzivnosti. Abbás s tím nesouhlasil a připomněl vpád tureckých vojsk do českých zemí, který mylně označil za ,,osvobození" a nastolení náboženské svobody.
Okamura se v vyhrocené debatě také postavil za zákaz propagace islámu, práva šaría a džihádu. Abbás naopak kontroval tím, že zákaz nošení hidžábu ve škole je náboženská diskriminace a hidžáb by povolen být měl. Myslí si, že Češi jsou již méně tolerantnější než například před 30 lety. Vadí mu, že si veřejní představitelé vybrali islám jako své politické téma a stále se proti němu vymezují.
Co se týče migrační krize, Okamura již před třemi lety varoval, že přijde, nikdo jej však podle svých slov neposlouchal. Předseda SPD je pro ,,nulovou" migrační vlnu a poukázal na to, že se má uprchlíkům výhradně pomáhat v jejich zemích a nepřenášet problém na půdu Evropy, potažmo České republiky.
psali jsme:
Žena nedostala práci učitelky, protože odmítla sundat hidžáb
Hidžábový soud: Muž si ve víře nasadil helmu a soudkyně vyklidila síň
Zdroj: zpravy.idnes.cz