Okkupert: Ruská okupační vojska přicházejí

Okkupert: Ruská okupační vojska přicházejí
Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 08 / 2015, 14:00

Ruští vojáci jsou na norských ropných plošinách, Evropská unie z toho možná tentokrát bude něco bude mít, sama o tento zásah Rusko požádala.

Pokud vás titulek poněkud zarazil a rozčílil, tak ve skutečnosti žádní Rusové na norských plošinách nejsou, tento fiktivní příběh se odehrává v novém vysoko rozpočtovém seriálu norské TV 2. Komplexní politický thriller se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy Rusko okupuje Norsko.

„Podle oficiální verze, chce Rusko zajistit dovoz ropy pro zbytek světa a rychle vytěžit co jde. Skutečným záměrem je kontrola norské ropy a trvalé obsazení tohoto regionu,“ říká oficiální sdělení na webu filmové společnosti.

Během evropské energetické krize se k moci dostane radikální strana, která zastaví produkci ropy a zemního plynu. Rusko zaútočí s mezinárodním požehnáním a zemi obsadí. Zdánlivě se nic na normálním životě nemění…

Okkupert vzniká jako evropská koprodukční série a bude mít premiéru letos na podzim.

Zdroj: Dagsavisen, Dagbladet

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace