Olomoucký arcibiskup: "Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo"

Olomoucký arcibiskup: &quote;Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo&quote;
Autor: Lehotsky, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Arcibiskupství - arcibiskupský palác (Olomouc)
01 / 09 / 2016, 14:30

Evropské země musí na řešení migrační krize spolupracovat, ovšem svobodně. Jinak může zahrozit další brexit.

„Kdo chce myslet na budoucnost vlastního národa a jeho prosperitu, nemůže spoléhat na cizince, kteří budou dělníky v našich továrnách a vydělávat na naše důchody, ale musí se přičinit o rození dětí a jejich dobrou výchovu. Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo," uvedl olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který poskytl rozhovor Olomouckému deníku.

Arcibiskup Graubner poukázal rovněž na to, že společné soužití s muslimy v Evropě nemůže bezproblémově fungovat pro odlišnost myšlení a kultury. 

Kardinál Dominik Duka: "Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů"

„Jako křesťané musíme pomáhat potřebným, ale přijímat uprchlíky nestačí. Je třeba pomoci zemím, odkud lidé utíkají, aby tam mohli žít ve větším bezpečí a na lepší úrovni. Tady pomůžeme jen některým. To je málo."

„Jednotlivé národy nemohou obětovat národní identitu. Spolupráce musí být svobodná, jinak přijde další Brexit," sdělil Olomouckému deníku v souvislosti s kritikou, kterou v neděli poslala německá kancléřka Angela Merkelová na adresu zemí Evropské unie, které nechtějí přijímat muslimské běžence.

V islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské a přátelské náboženství

Jeden z představitelů Arcibiskupství pražského, Milan Badal, tvrdě kritizuje islám, a to i papeži navzdory.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Foto: Lehotsky, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace