Olomoucký arcibiskup: "Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo"

Olomoucký arcibiskup: &quote;Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo&quote;
Autor fotografie: Lehotsky, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Arcibiskupství - arcibiskupský palác (Olomouc)
01 / 09 / 2016, 14:30

Evropské země musí na řešení migrační krize spolupracovat, ovšem svobodně. Jinak může zahrozit další brexit.

„Kdo chce myslet na budoucnost vlastního národa a jeho prosperitu, nemůže spoléhat na cizince, kteří budou dělníky v našich továrnách a vydělávat na naše důchody, ale musí se přičinit o rození dětí a jejich dobrou výchovu. Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo," uvedl olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který poskytl rozhovor Olomouckému deníku.

Arcibiskup Graubner poukázal rovněž na to, že společné soužití s muslimy v Evropě nemůže bezproblémově fungovat pro odlišnost myšlení a kultury. 

Kardinál Dominik Duka: "Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů"

„Jako křesťané musíme pomáhat potřebným, ale přijímat uprchlíky nestačí. Je třeba pomoci zemím, odkud lidé utíkají, aby tam mohli žít ve větším bezpečí a na lepší úrovni. Tady pomůžeme jen některým. To je málo."

„Jednotlivé národy nemohou obětovat národní identitu. Spolupráce musí být svobodná, jinak přijde další Brexit," sdělil Olomouckému deníku v souvislosti s kritikou, kterou v neděli poslala německá kancléřka Angela Merkelová na adresu zemí Evropské unie, které nechtějí přijímat muslimské běžence.

V islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské a přátelské náboženství

Jeden z představitelů Arcibiskupství pražského, Milan Badal, tvrdě kritizuje islám, a to i papeži navzdory.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Foto: Lehotsky, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku