"On není mrtvý" - video o údajných zvěrstvech na Ukrajině. Ruský hoax?

&quote;On není mrtvý&quote; - video o údajných zvěrstvech na Ukrajině. Ruský hoax?
Autor fotografie: The Daily Mail
23 / 06 / 2016, 10:15

Šokující video jako první zveřejnil ruský kanál TV Zvezda.

Na videu čtyři muži vhazují člověka do otevřeného hrobu a zřejmě zaživa ho pohřbívají. Jeden z mužů totiž údajně ukrajinsky říká "On není mrtvý." Podle ruské televize jsou na filmu "ukrajinští vojáci, kteří vraždí proruského separatistu". Informaci včetně videa zveřejnil včera britský The Daily Mail.

Řada lidí tvrdí, že se nejedná o reálné video a zpochybňují jeho pravost. Poukazují přitom na to, že TV Zvezda je propagandistický kanál ruského ministerstva obrany a diváci by měli být k podobným "dokumentům" skeptičtí. 

Podle předsedy Vojenského výboru NATO Petra Pavla je "vývoj bezpečnostní situace na východě Ukrajiny spíše negativní a počet porušení dohody o zastavení palby roste. Zvyšuje se i vážnost incidentů," zdroj: denik.cz. Už dříve generál Pavel označil ruskou propagandu za plíživou nákazu, která na první pohled není vidět. Evropa na ni podle něj není schopna efektivně a rychle argumenty reagovat. 

Upozorňujeme na to, že video obsahuje drastické záběry

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.