ONVIF rozšířil možnosti členství, přidává stupeň Observer

ONVIF rozšířil možnosti členství, přidává stupeň Observer
18 / 03 / 2014, 01:53

ONVIF se rozhodl zavést nový typ členství, nesoucí označení Observer. Tento členský program je určen konzultantům, systémovým návrhářům, technikům a zástupcům médií.

 

Observer členství přináší této skupině možnost využít testovací nástroje ONVIF standardu, aby se lépe seznámili s tímto rozhraním. Člen programu Observer tak dostává možnost nezávisle posoudit a otestovat jednotlivé výrobky na trhu a porovnat jejich skutečné vlastnosti s profily ONVIF.
 

Tento krok směřuje k co největší otevřenosti standardu směrem k zákazníkům a transparentnosti trhu, kdy členové Observer disponující přístup k testovacím nástrojům ONVIF, mohou nezávisle ověřit výrobky, které chtějí použít u svých klientů nebo představit čtenářům.
 

ONVIF má v současné době ještě tři další úrovně členství - Uživatel, přispívající člen a člen. Poslední dva přitom mohou aktivně ovlivňovat vývoj standardu svojí účastí na práci fóra. Uživatelská úroveň je určena pro organizace, které chtějí použít pouze specifikace síťového rozhraní a mají přístup k návrhům specifikace. V březnu 2014 bylo členy ONVIF téměř 500 firem.

www.onvif.org
 

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.