Open source jako ochrana před NSA

Open source jako ochrana před NSA
Popisek: Budova NSA
07 / 07 / 2015, 17:30

Eli Dourado z George Mason University navrhl použít open source hardware jako ochranu společností před špionáží z NSA.

Open source hardware bude efektivněji detekovat zadní vrátka a zranitelnosti, které NSA nebo jiné vládní agentury vložily do systémů společností.

"Chcete-li Internet méně náchylný k masové špionáži, musíme obnovit fyzickou vrstvu své infrastruktury na základě zásad principů open-source," uvedl Dourado.

Podle Dourada, bude hardware s využitím open source úspěšný, protože každý bude mít možnost jej modifikovat, a pak poskytnout upravenou verzi ostatním. Tato politika měla pozitivní výsledky s open source softwarem, kde typickým příkladem úspěšného řešení jsou webové servery Apache.

Informace o činnosti amerických zpravodajských agentur včetně NSA se staly známé díky bývalému zaměstnanci NSA, Edwardu Snowdenovi. V současné době víme, že NSA získala přístup k důvěrným údajům o uživatelích služeb a produktů poskytovaných společnostmi Microsoft, Apple a Google.

Dokumenty, které Snowden odhalil ukázaly, že NAS může zachycovat internetový provoz prostřednictvím routerů a switchů. Open source hardware bude ale těžkým oříškem, alespoň podle Dourada.

Názory z druhé strany ale namítají, že pro společnosti bude složité sledovat upgrady hardware a jeho kódu, kdy mnoho zařízení zůstane ve starší verzi a budou tedy napadnutelné.

Zdroj: Naked Security

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace