Opilý policejní důstojník naboural v Praze 51 aut.

Opilý policejní důstojník naboural v Praze 51 aut.
13 / 04 / 2016, 08:45

Více než 50 aut naboural včera odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního vozu.

Praha (ČTK)- Později se ukázalo, že za volantem byl šestačtyřicetiletý policista, který řídil pod vlivem alkoholu a podobného činu se nedopustil poprvé. Podle neoficiálních informací je zadrženým řidičem bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec, souzený za loňskou nehodu pod vlivem alkoholu. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová ČTK řekla, že škoda na vozech zatím nebyla vyčíslena a zřejmě nikdo nebyl při incidentu zraněn. "Byť podle několika svědeckých výpovědí muž některé osoby přímo ohrožoval," dodala.

Demoliční jízda policisty Karla Kadlece podle odhadů způsobila škodu přes dva miliony korun a poničila 51 vozidel. Auto exprofesora na policejní akademii ale nebylo s největší pravděpodobní pojištěné. Za to mu hrozí - mimo jiné - ve správním řízení pokuta až 40 tisíc. Poškození lidé ale i tak dostanou škody proplacené. Zdroj: lidovky.cz

Řidič byl dopaden ještě ve voze. Dechovou zkoušku na alkohol na místě odmítl, později se ji ale podrobil během lékařské prohlídky společně s odběrem krve. "Je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, a to s ohledem na to, že orientační dechová zkouška ukázala hodnotu převyšující jedno promile alkoholu," uvedla Zoulová. Vzhledem ke škodám na autech může být obviněn také z poškození cizí věci. Policie zatím eviduje celkem 51 nabouraných vozidel, škoda se bude odhadovat v následujících dnech.

Vzhledem k tomu, že muž je policista, si případ v nejbližší době převezme Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), doplnila policejní mluvčí.

K případu se již vyjádřil i ministr vnitra Milan Chovanec:

Na internetu se objevilo video pořízené serverem Aktu.cz zachycující zadrženého Kadlece. Jeden z přítomných se jej ptá: „Proč jste zase pil, pane Kadlec?“ „Nepil,“ tvrdil zadržený muž. „Víte, co jste způsobil, pane Kadlec?“ ptá se jej dále mužský hlas a pokračuje: „Víte, co jste udělal? Víte, co jste způsobil?“ „Ne,“ odpovídá zadržený Kadlec. Zdroj: parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku