Opozice chce kvůli imigrantům mimořádnou schůzi

Opozice chce kvůli imigrantům mimořádnou schůzi
Autor fotografie: SECURITY magazín|Popisek: Opozice chce kvůli imigrantům mimořádnou schůzi
16 / 06 / 2015, 17:45

Kvůli imigrantům chtějí poslanci ODS, TOP 09/STAN a Úsvitu požádat o mimořádnou schůzi poslanecké sněmovny. Dnes totiž koalice zamítla zařazení bodů k informaci o bezpečnostních opatřeních na českých hranicích.

Při projednávání programu schůze byla dlouhá debata. Poslanci Úsvitu se snažili společně s ODS předložit na jednání schůze bod, ve kterém žádali předsedu vlády a ministra vnitra o poskytnutí informací o imigrační politice a bezpečnosti na českých hranicích. Sněmovna však hlasy většiny koaličních poslanců za ČSSD a ANO projednání bodu zamítla. Návrh podpořili tři poslanci za KDU-ČSL a jednotně celá opozice.

Ta se nakonec rozhodla vynutit si projednání této otázky na mimořádné schůzi.

„Ještě dnes večer doručíme předsedovi Poslanecké sněmovny podpisový arch se žádostí o svolání takové schůze,“ uvedl na brífinku ve sněmovně šéf poslanců TOP 09/STAN Miroslav Kalousek.

Podle Miroslavy Němcové (ODS) totiž nezařazením mimořádného bodu do programu, který by pojednával o uprchlících, poslanci dnes zcela „rezignovali na svoje ústavní povinnosti“.

"Nejsem schopen pochopit, že vy poslanci nejste schopni zvednout ruku pro inforarmaci o tak závažné otázce...Že se schováváte, že nejsou vidět ani ty ruce, jak zvedáte proti...," uvedl přímo po hlasování Marek Černoch, předseda klubu hnutí Úsvit.

"Rakousko v sobotu oznámilo, že už nebude oficiálně přijímat imigranty. V nejbližších dnech by měla do ČR proto přijít větší vlna imigrantů a my chceme vědět, jakým způsobem je vláda připravena jim čelit a jak je zajištěna bezpečnostní situace, která se v důsledku toho může zhoršit,“ dodal Černoch.

Předseda sněmovny musí mimořádnou schůzi, tedy schůzi svolanou na žádost kvalifikované menšiny poslanců (nejméně však jedné pětiny - tedy 40), svolat do deseti dnů a do programu se nesmí nic přidávat. Jediným bodem jednání tedy bude problematika imigrantů. Předseda sněmovny Jan Hamáček svolal schůzi na čtvrtek 18. června od 18. hodin.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace