Opoziční poslankyně se na protest proti Erdoganovi v parlamentu připoutala. Potom nastala mela

Opoziční poslankyně se na protest proti Erdoganovi v parlamentu připoutala. Potom nastala mela
Autor: Flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
21 / 01 / 2017, 15:00

Svérázný způsob protestu proti zvýšení pravomocí prezidenta Recepa Erdogana volila opoziční poslankyně Aylin Nazliaková.

Ta se v parlamentu připoutala k řečnickému pultu. Nezařazená poslankyně nesouhlasí s opatřením parlamentu, který uměle prodlužuje funkční období prezidentovi Erdoganovi až do roku 2029.

Stejně jako ona si to myslí drtivá většina opozičních poslanců, kteří vidí zákon zvyšující Erdoganovy exekutivní pravomoci jako další krok k autoritářskému režimu. Nazliaková svůj nesouhlas dala najevo neobvyklým způsobem. V parlamentní debatě se demonstrativně připoutala na pódiu k řečnickému pultu.

Poté, co to udělala a jeden z poslanců odšrouboval mikrofon z pódia, propukla v tureckém parlamentu mela, která vyústila ve fyzické potyčky mezi vládními a opozičními poslanci.

 

psali jsme:

Turecký parlament se dobrovolně oslabil, podobně jako v nacistickém Německu

Kanaďanka byla zatčena za to, že si dovolila urazit Erdogana. Hrozí jí až čtyři roky ve vězení

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace