Opravdový přítel muslimů. To je podle saúdského ministra obrany Donald Trump

Opravdový přítel muslimů. To je podle saúdského ministra obrany Donald Trump
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Mohamed bin Salmán
23 / 03 / 2017, 08:00

Saúdskoarabský princ Mohamed bin Salmán prohlásil při setkání s Donaldem Trumpem, že americký prezident je ,,opravdovým přítelem" muslimů.

Bin Salmán, který je nejmladším ministrem obrany na světě, navštívil Trumpa v Bílém domě a hovořili mimo jiné o otázkách migrace, bezpečnosti, mezinárodního terorismu a také protiimigračních dekretech vydaných Trumpovou administrativou.

Bin Salmán při setkání bránil Trumpovy dekrety a nevěří, že jsou namířeny proti muslimům. ,,Saúdská Arábie nevěří, že protiimigrační dekret je namířen proti muslimským zemím nebo proti islámskému náboženství," citoval Bin Salmána deník Independent. Bin Salmán považuje vydání kontroverzního dekretu jako suverénní opatření, které má preventivně zabránit tomu, aby se na americkou půdu dostali teroristé.

Čtěte také: Trump zřejmě podepíše upravený protiimigrační dekret

Trump je podle Bin Salmána ,,opravdovým přítelem" muslimů i přes nepřízeň některých médií, které hlásají pravý opak. Americký prezident byl médii kritizován za to, že vynechal ve vydaném protiimigračním dekretu právě Saúdskou Arábii, která je klíčovým spojencem USA na Blízkém východě.  

Saúdský ministr obrany během schůzky prohlásil, že schůzka s Donaldem Trumpem je historická mezi oběma zeměmi. I  z toho důvodu, že Trump má podle něho velké pochopení pro důležitost vzájemných vztahů. 

 

psali jsme: 

Trump prý dekretem o uzavření hranice nemířil na muslimy

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.