Opravdu žijí cizinci v českých táborech jako ve vězení? Posuďte sami...

Opravdu žijí cizinci v českých táborech jako ve vězení? Posuďte sami...
Autor fotografie: MVČR|Popisek: Detenční zařízení Bělá-Jezová, místnost s TV
01 / 11 / 2015, 08:45

Ministerstvo vnitra zveřejnilo záběry z detenčního zařízení Bělá-Jezová. Změnily se za 14 dní podmínky v zařízení, nebo nebyla zveřejněna celá pravda?

Ombudsmanka Anna Šabatová se v úterý 13. října přidala ke kritikům podmínek, které panují v zařízení pro běžence v Bělé-Jezové na Mladoboleslavsku. Podle ní je "Situace dětí a rodin s dětmi v zařízení Bělá-Jezová je natolik vážná, že dochází k porušování Evropské úmluvy o lidských právech a Úmluvy o právech dítěte. Ti lidé nic neprovedli. Nebyli nikým odsouzeni. Přesto je necháváme trpět. Zbytečně." A její úřad přidal i fotografie ze zařízení: 

 
(autor: Veřejný ochránce práv/ Stanislav Biler)

Stejně tak se o podmínkách v českých takzvaných detenčních zařízeních pro uprchlíky vyjádřil i ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek, který je označil "za nelidské a ponižující."

Nečekaně ostrá kritika práce a objektivity celého šetření veřejné ochránkyně práv, ombudsmanky Anny Šabatové, přišla od zaměstnanců Správy uprchlických zařízení v zařízení v Bělé-Jezové.

Na stránkách ministerstva vnitra byly nyní zveřejněny aktuální fotografie z detenčního zařízení v Bělé-Jezové ze dne 27. října a 30. října 2015. Správa uprchlických zařízení uvedla na svých stránkách: "V nové galerii jsme uveřejnili fotografie, které dokumentují podmínky života zajištěných a ubytovaných klientů v Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová."


Detenční zařízení Bělá-Jezová, autor MVČR Dětské centrum, detenční zařízení Bělá-Jezová, autor MVČR

Detenční zařízení Bělá-Jezová, autor MVČR

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR, SUZ

 

 

Tagy článku