Orbán předložil návrh na zpřísnění neziskových organizací

Orbán předložil návrh na zpřísnění neziskových organizací
Autor fotografie: redakce|Popisek: Premiér Viktor Orbán
15 / 02 / 2018, 07:30

Maďarská vláda předkládá parlamentu zákon, který by zmocnil ministerstvo vnitra k zákazu nevládních organizací, které znamenají národní bezpečnostní riziko. Hlavním rizikem je podle vládního návrhu například podpora masové migrace.

Včerejší předložení zákona vládou Viktora Orbána je klíčovou součástí antiimigrační politiky zaměřené zejména proti Georgu Sorosovi. Ten, jako filantrop podporuje organizace, které mají za cíl posílení liberální a otevřené společnosti založené zejména na příjmání imigrantů a oslabování tradičních hodnot státu.


Psali jsme: Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů


Ve vládním návrhu je mimo jiné uvalena 25% daň na zahraniční dary pro neziskové organizace, které podporují imigraci. Maďarský premiér uvedl, že se snaží ochránit maďarskou společnost přes masovou nelegální migrací, zejména z islámského světa. Maďarsko spolu s Polskem zastávají tvrdé stanovisko ohledně příjmání migrantů. V Maďarsku se díky těmto opatřením neodehrál žádný teroristický útok.


Přijetí tohoto zákona je některými komentátory bráno, jako významný předvolební tah premiéra Orbána. Začátkem dubna tohoto roku se budou v Maďarsku konat řádné parlamentní volby a Orbánův |FIDESZ je považován za jasného favorita voleb s více než 50% podporou veřejnosti.


Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace