Orbán proti všem, ale vždy za Maďarsko

Orbán proti všem, ale vždy za Maďarsko
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Viktor Orbán
16 / 09 / 2018, 11:00

Maďarský premiér Viktor Orbán hájil nezávislost své země v Evropském parlamentu, postavil se tvrdě proti imigraci, to se mu ale vrátilo ,,v plné palbě". EU chce totiž proti němu zahájit sankční řízení, protože prý porušuje její základní hodnoty a lidská práva. To může v krajním případě skončit až odebráním hlasovacích práv konkrétní členské země.

Orbán je údajně hrozbou pro nedotknutelné hodnoty EU, a tak je toto řízení zcela na místě. Co však udělal maďarský premiér špatně? Jen hájí nezávislost země proti evropským institucím, které si uzurpují právo bezostyšně diktovat členským zemím i to, jaké okurky mají mít v supermarketech, a že české pomazánkové máslo nemá být pomazánkovým máslem.

psali jsme: Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů

Popotahování Maďarská již zavání neskrývaným zastrašováním té země, která si dovolí postavit se bruselskému majestátu. Evropští úředníčci šikanují Orbána a Maďarsko proto, aby obhájili sami sebe a teplá místečka, kde mají na několik let hezky vystaráno. To, co se děje v Maďarsku, je přece navýsost jeho svrchovaná věc, a do toho nemůže nikdo mluvit.

Orbán správně hájí národní zájmy své země proti další ,,delegaci" pravomocí národních států všemocnému Bruselu. Je na tom snad něco špatného? Maďarský případ jen ukazuje na to, jak nutné je provést ,,zdola" celkovou reformu EU, neboť dnes to jsou Maďaři, zítra mohou být na sankčním seznamu Poláci či Češi.

psali jsme: Miliardář Soros prý připravuje "válku proti Trumpovi"

EU se potřebuje především demokratizovat, vrátit část pravomocí národním státům a musí docházet k častější rotaci ,,superúředníků". Jinak bude bruselská šikana pokračovat dál v ještě silnější podobě.

 

Autor: Ivan Lacina

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace